Do czego w sklepach potrzebne są bilonownice?

Bilonownice, czyli podkładki do wydawania reszty, to niezwykle popularne akcesoria. Można je spotkać w sklepach, lokalach usługowych, barach i restauracjach oraz innych miejscach, gdzie obraca się drobnymi monetami. W niniejszym artykule wyjaśnimy, czym charakteryzują się bilonownice, jakie są ich rodzaje, a także, dlaczego warto wyposażyć w nie swój sklep lub lokal usługowy.

Czym są bilonownice?

Bilownice, czyli podkładki do wydawania reszty, to niewielkie podstawki o wklęsłej powierzchni. Mogą mieć różne kształty i rozmiary, dzięki czemu łatwo dobrać odpowiednie zarówno do stylu lokalu, jak i dostępnej powierzchni blatu. Podstawki do wydawania reszty zazwyczaj wykonuje się ze szkła lub tworzyw sztucznych. Każdy dobry producent bilonownic dba też o stabilność swoich wyrobów, wyposażając je w antypoślizgowe stopki bądź podstawy.

Zwiększenie efektywności pracy kasjerów

Jednym z głównych powodów, dla których bilonownice są tak popularne w sklepach, jest fakt, że znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę kasjerów. Dzięki nim osoby przyjmujące zapłatę nie muszą zbierać drobnych bezpośrednio z blatu, co bywa niełatwym zadaniem. Również klienci sklepu czy innego lokalu mogą sprawniej odebrać resztę, gdyż podkładki wydawcze są wyprofilowane w taki sposób, aby łatwo było można zebrać z nich monety. Sprawia to, że proces obsługi przy kasie jest szybki i sprawny.

Utrzymanie higieny

W dobie pandemii COVID-19, kwestia higieny stała się szczególnie istotna. Bilonownice przyczyniają się do utrzymania odpowiedniego poziomu higieny w sklepach, ponieważ minimalizują bezpośredni kontakt pracowników i klientów z drobnymi monetami, które są często źródłem bakterii i wirusów. Ponadto szklane i plastikowe podkładki można łatwo zdezynfekować przy pomocy odpowiednich preparatów, co również korzystnie wpływa na zachowanie maksymalnej higieny w lokalu.

Podkładki reklamowe do wydawania reszty

Bilonownice oprócz swoich praktycznych zastosowań mogą również pełnić funkcję reklamową. Podkładki wydawcze mają zazwyczaj miejsce na papierową etykietę, na której można umieścić dowolny nadruk promocyjny. Co więcej, na rynku dostępne są modele bilonownic wyposażone w przegródkę, w której umieszcza się niewielkie produkty, np. zapalniczki czy gumy do żucia. Takie podstawki to świetny sposób na promowanie wybranych towarów.

Jak wyjaśniają eksperci z zajmującej się produkcją detali z tworzyw sztucznych firmy Noex, dzięki reklamowym bilownicom sklepy mają możliwość promowania swoich produktów, usług czy aktualnych promocji w sposób nieinwazyjny, a jednocześnie skuteczny. Klient, odbierając resztę z bilonownicy, zwraca uwagę na treść reklamy znajdującej się na podkładce. W ten sposób sklep może zwiększyć swoją sprzedaż oraz budować świadomość marki wśród klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj