Elektryczne wózki inwalidzkie – co warto wiedzieć?

Wózki elektryczne inwalidzkie to sprzęt, który ułatwia poruszanie się, jak również codzienne funkcjonowanie tym, którzy muszą zmagać się z niepełnosprawnościami. Tego typu osoby cierpią często na dystrofię mięśniową, stwardnienie rozsiane, uszkodzenia rdzenia kręgowego lub porażenie mózgowe. Jest to także dobre rozwiązanie dla starszych osób mających po prostu problem z poruszaniem się.

  1. Elektryczne wózki inwalidzkie
  2. Jakie zalety mają wózki elektryczne inwalidzkie?

Elektryczne wózki pokojowe to zdecydowanie świetne rozwiązanie dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Elektryczne wózki inwalidzkie

Elektryczne wózki inwalidzkie to dla wielu osób jedyna szansa na komfortowe i niezależne poruszanie się. W sklepach znajdziemy różne jakościowe wózki inwalidzkie, które są napędzane akumulatorami ładowanymi elektrycznie. Producenci dokładają starań, by elektryczne wózki dla niepełnosprawnych charakteryzowały się długą żywotnością oraz prostym i szybkim ładowaniem. Elektryczne wózki terenowo-pokojowe, elektryczne wózki inwalidzkie dla dzieci, elektryczne wózki z pionizacją i elektryczne wózki dla niepełnosprawnych z windą to przykładowe rozwiązania dostępne na rynku.
Jeśli potrzebujesz elektrycznego wózka inwalidzkiego dla starszej osoby, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, trzeba brać pod uwagę wagę i wymiary wózka. Istotne jest, aby manewrowanie wózkiem w dosyć wąskich miejscach było proste i intuicyjne, np. w mieszkaniu, czy w osiedlowych sklepikach. Wpływ na to ma promień skrętu kół wózka.
Po drugie, warto sprawdzić zakres ustawień oparć i podpórek. Niektóre modele mają mniej lub bardziej ograniczony zasięg, co może stanowić problem dla tych, którzy każdego dnia zmagają się z poważniejszymi ruchowymi ograniczeniami. Oprócz tego trzeba pamiętać o funkcjach wózka. Niektóre z dostępnych modeli mają dodatkowe funkcje, np. przechylanie albo obecność podpórki do nóg. Tego typu elementy ułatwiają życie właściciela wózka.

elektryczny wózek terenowo pokojowy

Jakie zalety mają wózki elektryczne inwalidzkie?

Główną zaletą wózków elektrycznych jest wygodne, regulowane siedzisko pozwalające przybierać odpowiednią pozycję. Ważne jest także samo bezpieczeństwo poruszania się, a zatem ilość dostosowanych rozwiązań, w tym: pasy bezpieczeństwa, stabilność wózka, możliwość komfortowego pokonywania grząskiego i nierównego terenu oraz wiele innych.
Elektryczne wózki dla niepełnosprawnych trzeba kupować zgodnie z ich pierwotnym założeniem, by mogły odpowiednio służyć swoim właścicielom. Do wyboru są wózki terenowo-pokojowe i pokojowe. Używanie wózka inwalidzkiego elektrycznego ma wiele korzyści, a najważniejszymi z nich są:

  • większa interakcja społeczna;
  • większa niezależność;
  • lepsza mobilność;
  • ogólnie lepsza jakość życia.

Elektryczny wózek inwalidzki zapewnia swojemu właścicielowi niezależność podczas poruszania się bez nieustannego przymusu korzystania z pomocy innej osoby (opiekuna, rodziny). Dzięki wózkowi można również podróżować dłużej i dalej niż na wózku ręcznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here