Wszystkie elementy wykorzystywane jako wyposażenie wnętrz pomieszczeń mieszkalnych powinny gwarantować uzyskanie odpowiedniego efektu estetycznego. Równie istotna okaże się jednak oferowana przez nie użyteczność. Będzie to szczególnie ważne, gdy chodzi o meble używane do przechowywania odzieży, zwłaszcza takie jak szafy lub garderoby. W tym przypadku kluczowy okaże się rodzaj zastosowanych w nich okuć i akcesoriów meblowych.

Dlaczego właściwe akcesoria meblowe są istotne?

Funkcjonalność kupowanych mebli zależy w dużym stopniu od tego, czy zostały one właściwie zaprojektowane. Jeżeli chodzi o te, które są przeznaczone do przechowywania większej liczby ubrań, a więc szafy wolnostojące i wnękowe oraz wszelkiego typu garderoby, najistotniejsza będzie ich pojemność i prawidłowe rozplanowanie wnętrza. Równie istotne okażą się jednak też zastosowane w nich akcesoria meblowe, które mogą w znacznym stopniu ułatwić optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także pozwolić na utrzymywanie odzieży w dobrym stanie. Jednym z nieodzownych elementów wyposażenia będzie drążek do szafy. Jest on potrzebny, by móc swobodnie zawieszać te rzeczy, które w innym przypadku mogłyby ulec pognieceniu lub stracić swój fason. Na wieszakach zaczepianych o drążek przechowuje się m.in. koszule i delikatne bluzki, marynarki, żakiety i sukienki, a także spódnice. W ten sposób umieszcza się też w szafie spodnie, a ponadto okrycia wierzchnie – płaszcze i kurtki. Jeśli pozwala na to ilość miejsca, na wieszakach można też umieszczać bluzy albo odzież sportową. Warto jednak pamiętać, że wieszana odzież ma dość dużą masę, w szafie powinien się więc znaleźć drążek o odpowiedniej wytrzymałości.

Jak instaluje się drążek do szafy?

Drążki do szaf na ogół są wykonywane z metalowych profili o przekroju okrągłym bądź owalnym, co zapewnia im wysoką wytrzymałość na obciążenia i zapobiega deformacji, a jednocześnie zmniejsza ich masę. Drążki są osadzane w specjalnych uchwytach. W zależności od sytuacji stosuje się dwa rozwiązania. Uchwyt do mocowania drążka może posiadać otwarte od góry wycięcie, w który wsuwa się drążek albo mieć formę pierścienia z kołnierzem, przeznaczonego do wsunięcia na końce drążka. W obu przypadkach są one przykręcane do wewnętrznej części boków szafy lub konkretnej jej części za pomocą wkrętów. Bardzo ważne będzie więc właściwe wybranie miejsca ich instalowania oraz zadbanie o to, by po obu stronach znalazły się na tej samej wysokości. Producent akcesoriów meblowych R-Mix oferuje szeroki wybór akcesoriów meblowych, w tym drążków do szaf i uchwytów do ich mocowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here