Jakie mieszkanie wybrać, żeby wygodnie było pracować z domu?

Model pracy zdalnej w ostatnim czasie jest coraz częściej praktykowany. Taką możliwość zapewnia też coraz więcej pracodawców. Praca zdalna może być naprawdę dużym udogodnieniem i zaoszczędzić nam dużo czasu. Żeby nam jednak było w pełni wygodnie wykonywać swoje obowiązki, warto mieć do tego przygotowane odpowiednie warunki. Obecnie jest czas, w którym wiele osób wybiera nawet specjalnie pod tym kątem nowe mieszkanie do kupienia. Na co koniecznie powinno się przy tym zwrócić uwagę?

Przede wszystkim odpowiednia ilość pokojów

Żeby wykonywanie pracy zdalnej było na pewno wygodne, konieczne jest przede wszystkim posiadanie odpowiednio dużego mieszkania, w którym będziemy mieli możliwość zorganizowania dla siebie miejsca pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przeznaczenie na zorganizowanie swojego domowego biura oddzielnego pomieszczenia. Dzięki temu w mieszkaniu uda się wydzielić osobną strefę pracy, co sprawi, że nie będziemy jej mieszali ze strefą mieszkania. To dla wielu osób jest największym problemem przy wykonywania pracy zdalnej i dlatego przez długi czas, nawet jeżeli mieli taką możliwość, się na to nie decydowali. Sytuacja się zmieniła w trakcie pandemii Covid-19, kiedy powstała konieczność zamykania biur i zmiany w związku z tym modelu wykonywania pracy.  W wielu przypadkach rozpoczęcie takiej formy wykonywania swoich obowiązków przekonało pracowników i obecnie jeżeli tylko mają taką możliwość, to decydują się nadal w taki sposób wykonywać swoje obowiązki. Często także firmy umożliwiają swoim pracownikom wykonywanie pracy w trybie mieszanym, czyli częściowo na miejscu w biurze, a częściowo, np. co drugi dzień, zdalnie.

Możliwość zorganizowania wygodnego miejsca pracy

A jak powinno być zorganizowane wygodne miejsce pracy w mieszkaniu? Takie pytanie zadaliśmy naszemu rozmówcy doradcy klientów z firmy deweloperskiej Eko-Bud. Odpowiedział nam, że:

W odpowiednio zorganizowanym domowym biurze powinniśmy mieć zapewnioną przede wszystkim odpowiednią ilość światła. Podczas wykonywania pracy biurowej nie możemy mieć za mało światła, ale nie możemy mieć też go zbyt dużo. Nie warto jest organizować domowego biura w pomieszczeniu, w którym okna są od strony wschodniej, ponieważ wtedy w trakcie pracy przez długi czas słońce będzie nam świeciło bezpośrednio w ekran monitora. Bardzo ważne jest także umieszczenie w domowym biurze wszystkich niezbędnych mebli, tak, żebyśmy mieli na miejscu wszystkie potrzebne nam rzeczy i nie musieli w trakcie pracy ich szukać w innych pomieszczeniach.

Możliwość organizowania przerw w pracy

Kupując nowe mieszkanie z myślą o tym, że będziemy w nim wykonywali pracę zdalną, warto jest również od razu pomyśleć o tym, żeby nam ono zapewniało możliwość wykonywania w trakcie pracy krótkich przerw. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt długie siedzenie przed komputerem nie tylko jest bardzo szkodliwe dla wzroku, ale także ma negatywny wpływ na naszą wydajność. Bardzo dobrym wyborem w kontekście wykonywania pracy zdalnej będą na pewno mieszkania z balkonem. Dzięki temu w trakcie pracy, żeby zrobić sobie, chociaż 5 minut przerwy, będziemy mogli wyjść na balkon i odetchnąć świeżym powietrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here