Nawet najlepsze maszyny rolnicze narażone są na skutki intensywnej eksploatacji. Dlatego wymagają od czasu do czasu wymiany części. W dzisiejszych czasach, gdy na rynku dostępne są zarówno oryginalne jak i zamienniki, trudno wybrać odpowiedni produkt. Dowiedz się na co zwrócić uwagę, kupując części zamienne do maszyn rolniczych, by mieć pewność trafnego wyboru.

Oryginalne czy zamienniki?

Oryginalne części do maszyn rolniczych produkowane są przez podwykonawcę specjalizującego się w wytwarzaniu komponentów do fabrycznego montażu maszyn. Są to więc części najwyższej jakości, odznaczające się pełną kompatybilnością z maszyną. Ich jedyną praktyczną wadą jest cena – to najdroższe rozwiązanie na rynku. Alternatywnym, tańszym rozwiązaniem są zamienniki. Można jest podzielić na kilka kategorii. Najlepszą opcją są części OEM (Original Equipment Manufacturer) wytwarzane przez tego samego podwykonawcę, które produkuje części oryginalne – w praktyce nie różnią się one niczym od oryginałów, wytwarza się je przy użyciu tych samych technologii i materiałów, mają te same certyfikaty. Czy w takim razie będą one dobrym wyborem w każdej sytuacji? Niestety nie. Należy pamiętać o obostrzeniach prawnych – zastosowanie takiego rodzaju zamiennika może spowodować utratę gwarancji na podzespoły, które są nią jeszcze objęte.

Na rynku nie brakuje również zamienników niższej jakości oraz podróbek. Nie są one jednak polecanym rozwiązaniem – choć tańsze niż oryginały i części OEM, są znacznie mniej trwalsze i mogą prowadzić do występowania kolejnych usterek. W ostatecznym rozrachunku koszt ich zastosowania może być więc znacznie większy, niż koszt zakupu lepszych części.

Gdzie kupić części zamienne do maszyn?

Kupując części zamienne do maszyn rolniczych warto wybierać sprzedawców znanych na rynku, którzy oferują nam produkt świetnej jakości. Warto poszukiwać autoryzowanych punktów sprzedaży, które dostarczą nam oryginalne części do naszych maszyn. Taką firmą jest Agromarket Jaryszki.

Innym rozwiązaniem będzie przeszukanie internetu w poszukiwaniu części zamiennej. Należy jednak sprawdzić nie tylko oferty sklepów, ale także dokładnie przeczytać opinie innych klientów na temat szczególowych propozycji produktów. Warto także sprawdzić ostateczne warunki sprzedawcy – ceny, godziny otwarcia, gwarancje, politykę zwrotów itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here