Top 5 męskich zabiegów pielęgnacyjnych, które warto praktykować regularnie

Każdy mężczyzna powinien dbać o siebie i ważna jest tutaj nie tylko podstawowa higiena. Mężczyźni powinni regularnie praktykować pewne zabiegi pielęgnacyjne, które zapewnią im nie tylko większą atrakcyjność i estetyczny wygląd, ale i zdrowie. Poznajcie top 5 takich zabiegów. Niektóre można wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu czy mieszkania, ale i są takie, na które warto udać się do klubu fitness czy salonu urody.

Top 1: męski manicure

Zacznijmy od męskiego manicure. Skracanie paznokci to absolutne minimum, ale warto robić więcej. Należy oczywiście zaopatrzyć się najpierw w odpowiedni zestaw do manicure. Będzie on zawierał nożyczki, cążki, pilnik, a także radełko do skórek z kopytkiem. Przybornik do paznokci powinien zawierać wysokiej jakości narzędzia wykonane z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia materiału. Solingen zestaw do manicure ze stali nierdzewnej będzie świetnym wyborem. Mężczyźni często mają twardsze paznokcie, a w takim przypadku metalowy pilnik świetnie się sprawdzi. W przypadku paznokci bardziej podatnych na uszkodzenia można zdecydować się na pilnik szklany. Zestaw do pielęgnacji paznokci można uzupełnić o frezarkę, choć jej użycie jest zdecydowanie trudniejsze niż pilnika. Paznokcie trzeba pielęgnować regularnie. Codzienne mycie, a także cotygodniowe piłowanie lub przycinanie paznokci jest wskazane.

Top 2: golenie twarzy lub trymowanie zarostu

Przybornik kosmetyczny to ważne akcesorium i jeśli chodzi o regularne zabiegi pielęgnacyjne to na pewno golenie zarostu jest wśród nich. Należy zdecydować się na odpowiednie narzędzie do golenia. Jeżeli chce się utrzymać piękną brodę, to na pewno potrzebny będzie trymer. Jednak maszynka na żyletki albo brzytwa też może się przydać w końcu broda może być utrzymywana od poziomu żuchwy, natomiast pozostała część twarzy golona na gładko. Istotne znaczenie ma dobór kosmetyków w przypadku golenia na gładko. Powinny dobrze wnikać w skórę i ją nawilżać, a jednocześnie zmiękczać zarost. Codzienne golenie zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień, a jednocześnie sprawia, że usuwanie zarostu jest łatwiejsze.

Top 5 męskich zabiegów pielęgnacyjnych, które warto praktykować regularnie

Top 3: depilacja pach

Choć niektórzy mężczyźni twierdzą, że męskie owłosienie to coś co charakteryzuje prawdziwego mężczyznę, to jednak nie dotyczy to włosów pod pachami. Należy wiedzieć, że powinny być one depilowane, gdyż są siedliskiem bakterii. Nie należy zatem zaniedbywać tej czynności, a zaniechanie w tej dziedzinie jest absolutnie odradzane. Przede wszystkim włosy pod pachami zatrzymują pot, a zatem potęgują też nieprzyjemny zapach. Warto oczywiście zawsze używać maszynki o odpowiednim ostrzu. Nie powinna być tępa i zanieczyszczona, bo w ten sposób także roznosi się bakterie na powierzchni skóry.

Top 4: depilacja miejsc intymnych

Choć depilacja miejsc intymnych dla wielu mężczyzn jest tematem tabu, to nie powinno tak być. Usuwanie owłosienia z tych stref zapewnia nie tylko lepszą estetykę, ale i zdrowie. Bakterie mają dzięki temu gorsze środowisko rozwoju. Można też szybciej zauważyć ewentualne niepokojące zmiany, przebarwienia czy owrzodzenia. Higiena miejsc intymnych jest zatem bardzo ważna i depilacja do niej należy. Warto podkreślić również, że dokładna depilacja może też zwiększać pewność siebie.

Top 5: trening EMS

Jeżeli chodzi o regularne zabiegi pielęgnacyjne, to warto stawiać także na trening EMS. Może on pomóc rzeźbić całe działo. Zakłada się specjalny kostium do którego podłączane są przewody zapewniające elektrostymulację. Osoba ćwicząca podłączona jest do bazy EMS i wykonuje różne proste i średnio trudne ćwiczenia wspomagana przez trenera personalnego. Taki trening może zastąpić ten na tradycyjnym atlasie i mówi się, że jest on 6 razy bardziej efektywny. 30 minut takiego treningu może dać podobne rezultaty jak 3 godziny ćwiczeń na siłowni. To doskonały wybór dla wszystkich mężczyzn, którzy chcą zadbać o formę, a jednocześnie nie mają czasu spędzać wielu godzin na siłowni. W ten sposób można ujędrnić i wymodelować różne partie ciała i aktywizować poszczególne grupy mięśniowe. Taki trening polecany jest nawet dla sportowców. Warto wiedzieć, że regularnie korzystają z niego chociażby piłkarze Realu Madryt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj