Co warto wiedzieć o japońskim manicure?

Manicure japoński jest zabiegiem wykonywanym na paznokciach dłoni, znanym i praktykowanym w kraju kwitnącej wiśni, już setki lat temu. Obecnie również cieszy się ogromną popularnością. Dzięki niemu paznokcie są zdrowe, odżywione, wzmocnione i pełne zachwycającego blasku. Na czym polega zabieg? Kiedy warto wykonać manicure japoński? Komu jest szczególnie polecany? Odpowiadamy!

Dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?

Ta naturalna metoda pielęgnacji, służy przede wszystkim wzmocnieniu płytek paznokci,  nadaniu im widocznego połysku i blasku. Ale nie tylko! Paznokcie po manicure japońskim są naturalnie zdrowe, odżywione i zregenerowane.

Manicure japoński – na czym polega zabieg?

Manicure japoński ma na celu dogłębne odżywienie, wzmocnienie i nadanie blasku paznokciom. Warunkiem poddania się zabiegowi jest stan płytki paznokcia – mimo, że jest on polecany w szczególności osobom, posiadającym kruche i łamliwe paznokcie, w przypadku, gdy płytka jest uszkodzona czy mocno zniszczona, należy odłożyć zabieg w czasie, do momentu poprawy jej stanu. Jeśli stan płytki paznokcia pozwala na wykonanie zabiegu, można mu się poddać na przykład w Salonie Kosmetycznym CASOLLA w Poznaniu.

Manicurzystka rozpoczyna zabieg od odpowiedniego przygotowania paznokci: ich dokładnego oczyszczenia z ewentualnych resztek lakieru czy odżywki. Następnie paznokcie są piłowane, w celu nadania im odpowiedniego, estetycznego kształtu. W kolejnym kroku, manicurzystka przystępuje do odsuwania bądź wycinania skórek – zabieg ten wymaga precyzji i delikatności, gdyż nieumiejętne usuwanie skórek może doprowadzić do uszkodzenia paznokcia lub infekcji, dlatego lepiej zdać się na profesjonalistów, niż wykonywać zabieg samodzielnie.

Opiłowane paznokcie gotowe są do matowienia płytek – do tego celu służy specjalny pilniczek. Następnie manicurzystka z pomocą polerki, wciera specjalistyczne preparaty, mające na celu poprawę kondycji płytek.

Komu polecany jest zabieg manicure japońskiego?

Manicure japoński polecany jest wszystkim paniom, które chcą mieć zdrowe, odżywione, mocne i pełne blasku, paznokcie. Jego wykonanie zaleca się także osobom, posiadającym kruche i łamliwe paznokcie. Co istotne – można wykonywać go nawet w ciąży – biorąc pod uwagę fakt, iż w tym okresie panie muszą rezygnować z większości zabiegów oferowanych przez salony urody – to niewątpliwa zaleta manicure japońskiego.

Jak często wykonywać manicure japoński?

Połysk uzyskany podczas zabiegu, utrzymuje się na płytce do tygodnia, jednak działanie odżywcze do około 2-3 tygodni, dlatego też zaleca się, by zabieg ten wykonywać co 2-3 tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here