Obecnie konsumenci mają do wyboru wiele rodzajów moskitier, które dostosowane są zarówno do potrzeb przyszłych użytkowników, jak i do indywidualnych cech okien. Chociaż oba typy moskitier, czyli rolowane i plisowane, spełniają podobne funkcje, to jednak różnią się między sobą konstrukcją, materiałami, a także sposobem montażu. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tym dwóm rozwiązaniom.

Moskitiery rolowane – uniwersalność i praktyczność

Moskitiery rolowane to jedne z najbardziej popularnych opcji dostępnych na rynku. Ich główną zaletą jest prostota i uniwersalność konstrukcji. Składają się z siatki wykonanej z włókna szklanego lub poliestru, która jest zwijana w specjalnej kasecie umieszczonej u góry okna. Dzięki temu rozwiązaniu możemy łatwo zwijać i rozkładać moskitierę, co pozwala na jej stosowanie tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Moskitiery rolowane idealnie sprawdzają się w przypadku okien dachowych, balkonowych czy tarasowych, gdzie istnieje duża różnica pomiędzy wysokością i szerokością okna. Dodatkowo, dobrze dopasowane moskitiery rolowane nie wpływają na funkcjonowanie rolet zewnętrznych czy żaluzji.

Moskitiery plisowane – elegancja i nowoczesność

Z kolei moskitiery plisowane to innowacyjne rozwiązanie, które charakteryzuje się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale również estetyką. Siatka w moskitierach plisowanych jest wykonana z wytrzymałego materiału, który tworzy harmonijkowate fałdy. Dzięki temu można ją łatwo rozkładać i składać na całej długości prowadnic zamontowanych po bokach okna.

Moskitiery plisowane dostępne w ofercie firmy iNTECH idealnie sprawdzają się w przypadku okien o nietypowych kształtach czy szerokich przeszkleniach. Ponadto ich elegancki wygląd sprawia, że doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami.

Montaż i konserwacja obu moskitier

W przypadku moskitier rolowanych montaż odbywa się na ramie okiennej lub w jej pobliżu, co pozwala na łatwe dostosowanie do wielu typów okien. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że moskitiery rolowane zawierają więcej elementów mechanicznych niż plisowane, co może oznaczać konieczność ich częstszej konserwacji.

Z kolei moskitiery plisowane ze względu na swoją konstrukcję, wymagają precyzyjnego montażu prowadnic, które muszą być idealnie dopasowane do okna. Dzięki temu ich konserwacja jest znacznie prostsza niż w przypadku moskitier rolowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here