Weekend w Warszawie – co warto zobaczyć?

Choć Warszawa nie kojarzy się z miastem, w którym spędza się wakacje, to z pewnością warto tu wpaść choćby na 2-3 dni. W stolicy nie brakuje godnych uwagi miejsc, które zachwycają swym wyglądem czy historią. Co warto zobaczyć podczas weekendu w Warszawie?

Stare Miasto

Jedno z kluczowych miejsc Warszawy to Starówka, uznawana za wizytówkę miasta. Przez całe dnie można tu spotkać setki turystów i mieszkańców, którzy spędzają czas w pobliskich kawiarniach, spacerują, podziwiają rynek Starego Miasta z okolicznymi kamieniczkami, średniowiecznymi murami obronnymi, kościołami i pomnikiem Syrenki. Tuż obok znajduje się Plac Zamkowy, czyli inne ważne miejsce na mapie Śródmieścia. To właśnie tu zobaczymy słynny Zamek Królewski oraz kolumnę Zygmunta III Wazy.

Łazienki Królewskie

Nie można zwiedzać Warszawy bez wizyty w Łazienkach. Ten piękny park to doskonały teren do odpoczynku i podziwiania przyrody, ale nie jest to jedyny powód, dla którego warto tu zajrzeć. Przede wszystkim znajdziemy tu wiele zabytkowych obiektów, m.in. Pałac na Wyspie, Belweder i Pomnik Chopina. Łazienki Królewskie położone są w dzielnicy Mokotów, czyli kilka kilometrów od Starówki. Łatwo tu jednak dotrzeć dzięki taksówkom lub sprawnej komunikacji miejskiej. Jeśli chcemy poczuć większy komfort podczas weekendowego zwiedzania stolicy, dobrym rozwiązaniem będzie również wynajem samochodów. W ten sposób przejazd między poszczególnymi punktami Warszawy pójdzie jeszcze szybciej i zapewni nam niezależność.

Pałac Kultury i Nauki

Przejeżdżając przez centrum Warszawy, nie sposób pominąć budowli, która według wielu osób jest najbardziej charakterystycznym punktem miasta. Chodzi oczywiście o Pałac Kultury i Nauki, który – choć nie ma tak długiej i imponującej historii jak Zamek Królewski – może robić niemałe wrażenie swoją wielkością i konstrukcją. Budynek zawiera mnóstwo pomieszczeń, a jednym z jego elementów jest znana wszystkim Sala Kongresowa oraz Teatr Dramatyczny.

Muzea w Warszawie

Muzeów w stolicy nie brakuje, jednak warte odnotowania są zwłaszcza trzy z nich. Na Muranowie możemy odwiedzić zbudowane w nowoczesnym stylu Muzeum POLIN, w którym zapoznamy się z historią polskich Żydów. Drugi punkt to Muzeum Powstania Warszawskiego na Woli, gdzie na odwiedzających czekają dziesiątki tysięcy eksponatów. Warte wizyty jest także Muzeum Narodowe – aby tu dotrzeć musimy przejechać nieco dalej, w kierunku Alei Jerozolimskich.

Centrum Nauki Kopernik

Warszawa to nie tylko zabytki i historia, ale również miejsca, w których można ciekawie spędzić czas z nauką. Na Powiślu znajduje się bowiem Centrum Nauki Kopernik, cieszące się od lat dużym zainteresowaniem. Wizyta tu to świetna rozrywka połączona z wiedzą wielu dziedzin – od biologii, przez astronomię, po fizykę i chemię. Bogata oferta dostosowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Stadion Narodowy

Na koniec coś dla fanów sportu, choć nie tylko. Stadion Narodowy nie jest przecież jedynie miejscem, w którym odbywają się mecze piłkarskie, turnieje siatkówki, żużlu czy lekkoatletyki. To także punkt, w którym organizuje się wiele koncertów na dużą skalę, warsztatów i różnego typu eventów. Obiekt robi naprawdę duże wrażenie, a jeśli mamy ochotę poznać go bliżej, możemy zdecydować się na zwiedzanie z przewodnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here