Dach to ważny element każdego budynku. Wybór odpowiedniej blachy na dach jest kluczowy, nie tylko ze względów estetycznych, ale również funkcjonalnych. W artykule przedstawimy kilka najpopularniejszych rodzajów blachy stosowanej na pokrycia dachowe, tj. blachę miedzianą, blachę tytan-cynk i blachę aluminiową. Dowiedz się, która z nich sprawdzi się najlepiej!

Blacha miedziana na dach

Blacha miedziana to materiał niezwykle trwały i odporny na korozję. Jest to jedna z najlepszych opcji dla dachów o nietypowych kształtach i konstrukcjach, gdzie materiał pokryciowy jest felcowany, zaklepywany oraz lutowany. Blacha miedziana jest bardzo elastyczna, co ułatwia jej układanie i dopasowanie do kształtu dachu. Możemy ją dowolnie kształtować (nie posiada lewej i prawej strony), ponieważ jest jednorodna. Kolejnym atutem miedzianej blachy na dach jest jej estetyka – pięknie się prezentuje na dachu, a każde powstałe zarysowanie czy zabrudzenie jest naturalnie usuwane przez powstanie z czasem naturalnej patyny. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości i długiej żywotności to dach wykonany z blachy miedzianej producenta KME będzie wyjątkowo trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Blacha tytan-cynk

Blacha tytan-cynk to stop najlepszych pierwiastków (cynku, miedzi, aluminium oraz tytanu). Jest to materiał odporny na korozję, który świetnie radzi sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Blacha tytan-cynk ma podobne właściwości mechaniczne co blacha miedziana, dzięki czemu można ją dowolnie kształtować i młotkować. Ma także bardzo dobrą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoki współczynnik recyklingu. Długą żywotnością i estetyką wyróżnia się blacha tytan-cynk renomowanego producenta RHEINZINK, którą możesz zakupić w sklepie dekarskim EKRO.

Blacha aluminiowa

Blacha aluminiowa to najlżejszy z wymienionych materiałów. Jest to dobry wybór dla dachów o dużej powierzchni, gdyż jej stosowanie pozwala na zredukowanie całkowitej masy dachu. Blacha aluminiowa jest odporna na korozję, a zabezpieczenie lakierami powoduje zwiększenie walorów estetycznych przez wybór spośród wielu kolorów. Dachy z aluminium są szczególnie polecane do zastosowania na budynkach o niestandardowych formach. Możesz zdecydować się także na blachę aluminiową w matowej powłoce 3D, która nadaje głębi i wyrazistości, a matowe wykończenie sprawia, że pokrycie dachowe prezentuje się elegancko.

Wybór odpowiedniej blachy na dach zależy od wielu czynników, takich jak: kształt dachu, jego wielkość czy preferencje estetyczne inwestora. Blacha miedziana to materiał dla osób ceniących sobie tradycję i oryginalność, blacha tytan-cynk to wybór dla tych, którzy stawiają na funkcjonalność i trwałość, a blacha aluminiowa to rozwiązanie dla osób szukających materiału lekkiego i praktycznego w montażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here