Jaki odżelaziacz wody wybrać?

Posiadasz przydomową studnię, którą wykorzystujesz do czerpania wody? Rozwiązanie takie niesie za sobą wiele zalet, jednak woda taka nie zawsze jest zdatna do użycia. Jednym z powszechniejszych problemów wody ze studni jest nadmierna ilość żelaza, które może być szkodliwe.

Jak nadmiar żelaza wpływa na właściwości wody?

Woda z dna studni często ma w sobie dużo żelaza, które skutkuje znacznym obniżeniem właściwości wody. Woda taka nie jest zdatna do użytku, gdyż może ona:

  • uszkodzić domowe instalacje,
  • niszczyć armaturę,
  • zostawia rdzawe zacieki,
  • ma żółtawy kolor,
  • jest niezdatna do picia.

Jak zatem sprawić, aby woda taka nadawała się do wykorzystania?

Jak pozbyć się nadmiernej ilości żelaza z wody?

Szkodliwy pierwiastek żelaza w wodzie może być prawdziwym utrapieniem. Jednak rozwiązanie tego problemu nie jest wcale takie skomplikowane. Jedyne, czego potrzebujesz to dobrej jakości odżelaziacza wody, który skutecznie uzdatni wodę, usuwając z niej nadmierne ilości związków żelaza.

Jak wybrać odpowiedni odżelaziacz wody?

Odżelaziacz wody to prosty sposób na uzdatnienie wody ze studni. Jednak warto pamiętać, że nie każdy odżelaziacz nadaje się do tej czynności. Aby uniknąć zbędnych kosztów i nie dać się naciągnąć na złej jakości produkt, wybieraj wysokiej jakości odżelaziacze wody, które gwarantują efektywne usuwanie żelaza.

Jaki odżelaziacz wody wybrać? Pierwszym krokiem przed zakupem produktu, jakim jest odżelaziacz wody, jest sprawdzenie stężenia żelaza w wodzie w studni. W tym celu najprościej jest zlecić zbadanie zawartości żelaza w wodzie lokalnej stacji sanepidu. Tam eksperci zajmą się próbką wody i po kilku dniach wyniki będą gotowe do odbioru. Z wynikami należy udać się do eksperta z zakresu uzdatniania wody, który zaproponuje Ci najlepszy odżelaziacz wody dostosowany do konkretnej studni.

Rodzaje odżelaziaczy wody

Do najpopularniejszych rozwiązań odżelazienia wody zaliczają się takie produkty, jak:

  • odżelaziacz wody na zasadzie wymiany jonowej – najlepiej sprawdza się on w przypadkach, kiedy woda nie jest zbyt mętna i ma dużą utlenialność,
  • odżelaziacz wody regenerowany nadmanganianem potasu – warto zaznaczyć, że duży wpływ na jego pracę będzie miał odczyn pH,
  • odżelaziacz wody ze wstępnym napowietrznieniem zewnętrznym – jest to bardzo wydajny sposób, który jednak wymaga dużo wolnego miejsca
  • odżelaziacz wody z komorą sprężonego powietrza – dość prosty i niezajmujący wiele miejsca odżelaziacz, który w odpowiednich warunkach będzie również bardzo skuteczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj