Jaką wagę etykietującą kupić i co warto o niej wiedzieć?

Głównym czynnikiem, który powinien zadecydować o tym, jaką wagę etykietującą kupić nie powinno być nowoczesne wzornictwo, czy atrakcyjny wygląd, a częstotliwość i ilość wydruków dziennych. Istotne parametry przy wyborze wagi to także warunki, w których wagi pracują, rodzaj wydruku oraz cena. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Wagi etykietujące wykorzystywane są obecnie w różnej wielkości placówkach handlowych, zarówno w wielkich supermarketach, jak i mniejszych sklepach samoobsługowych. Nierzadko okazuje się, że do obsługi wystarczy proste urządzenie. Jeżeli zależy nam jednak na rozbudowanej funkcjonalności, to waga etykietująca jest prawdziwym must have.

Waga etykietująca – co to takiego?

Jak już sama nazwa wskazuje etykietująca waga to rodzaj wagi, która drukuje specjalne etykiety. Zawierają one informacje takie jak ciężar produktu oraz przeliczoną cenę. To niejedyna funkcjonalność takiego sprzętu. Oprócz takich danych jak kod kreskowy na etykiecie może znaleźć się nazwa produktu, producent, cena jednostkowa, czy nawet termin przydatności do spożycia. Najczęściej takich karteczek używa się do towarów ważonych w marketach. Jest to wygodne rozwiązanie w każdym czasie zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów.

Ważne są zarówno parametry ważenia, jak i wydruku

Jeżeli chcesz kupić profesjonalną wagę etykietującą, to musisz zwrócić uwagę na różne parametry urządzeń, które dostępne są na rynku. Istotne jest nie tylko to, że klienci mogą zważyć poszczególne produkty, ale i samo wystawianie wydruków.

Ważną informacją jest, że w wadze etykietującej zwykle nie da się wymienić jednego z elementów, który ulegnie awarii. Mechanizm drukujący oraz szalka ważąca są zwykle zintegrowane.

Kupując sprzęt do ważenia produktów np. warzyw, ważne są zakresy ważenia. Ten czynnik określa, jak ciężkie obiekty mogą być poddawane ważeniu i z jaką dokładnością.

Dostępne funkcje, które są często używane – towarowanie oraz zerowanie muszą być także dokładnie przebadane przed zakupem. W przypadku wydruku podczas ważenia istotnymi parametrami są rozdzielczość dpi, szybkość wystawiania etykiet, czy obsługiwane materiały eksploatacyjne oraz możliwość zaprogramowania indywidualnych szablonów.

Waga do etykietowania towarów – dla kogo?

Lady z serem, mięsem, rybami, działy warzywne i owocowe – właściciele takich miejsc zgodnie twierdzą, że sprzedaż za pomocą wag etykietujących w takich przypadkach odbywa się szybko, w krótkim czasie. W zależności, jaki producent wytwarza dany sprzęt, różna będzie cena. Zawsze jednak możemy polegać na różnych promocjach.

Wagę etykietującą znajdziemy także w piekarniach, cukierniach, oraz sklepach osiedlowych. Do etykietowania towarów nierzadko zmusza nas wizyta w sklepie budowlanym, kupując np. podkładki, śrubki, wkręty, czy gwoździe. Waga etykietująca sprawdzą się także doskonale w przemyśle i na magazynach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here