Jakie są różnice między makijażem dziennym a wieczorowym?

Zrobienie makijażu jest idealnym sposobem na podkreślenie swojego piękna. Dlatego właśnie niemal wszystkie panie kochają używać podkładów, szminek, pędzli, tuszów do rzęs oraz wielu innych kosmetyków, które pozwalają na uwydatnienie tego, co naturalnie piękne. Dziś postaramy się wskazać na różnice pomiędzy makijażem dziennym a wieczorowym – po to, by każda nasza czytelniczka wiedziała, jak malować się w zależności od okazji.

Kilka słów o makijażu dziennym

Makijaż dzienny kojarzony jest się przede wszystkim z delikatnością, subtelnością i bardzo dużym wyważeniem. Daleko mu od krzykliwości przejawiającej się na przykład w mocnych, zdecydowanych barwach. Makijaż dzienny powinien być niemal niezauważalny – po to, by nie zwracał dużej uwagi, a tym samym idealnie podkreślał naturalne piękno.

Przedstawiciele klinik piękna specjalizujących się w wizażu, takich jak klinika Carolina Beauty Clinic, nieustannie powtarzają, że w przypadku makijażu dziennego sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”. Do wykonania makijażu dziennego zazwyczaj używa się kilku podstawowych kosmetyków. Wystarczy lekki podkład, korektor, puder, jasne, matowe cienie do oczu, tusz do rzęs, róż do policzków, kredka do ust i pomadka. Taki makijaż powinien być:

  • dyskretny,
  • jasny,
  • daleki od krzykliwości i przerysowania,
  • tak zrobiony, by podkreślał naturalne piękno.

Cechy charakterystyczne makijażu wieczorowego

Wykonując makijaż wieczorowy, można sobie pozwolić na znacznie więcej, niż w makijażu dziennym, kierując się zasadą „im więcej, tym lepiej”. Jest to spowodowane tym, że ma być eksponowany wieczorem, czyli w sztucznym świetle. Makijaż wieczorowy cechuje się przede wszystkim:

  • blaskiem,
  • intensywnością barw,
  • stosunkowo dużym kryciem,
  • silnie uwydatnionymi oczami i ustami.

Przystępując do wykonania makijażu wieczorowego, należy pamiętać o istotności odpowiedniego przygotowania twarzy do nałożenia na nią podkładu i reszty potrzebnych kosmetyków do makijażu. Dzięki temu makijaż utrzyma się nawet całą noc. Na szczęście korzystając z pomocy profesjonalnych wizażystek, nie trzeba mieć obaw, że jakiś krok nie zostanie wykonany i można mieć pewność, że wykonany makijaż będzie trwały i piękny.

Makijaż wieczorowy kojarzony jest przede wszystkim ze słynnym smoky eyes, czyli techniką przydymionego oka. Jest to makijaż idealnie wskazujący na cechy charakterystyczne makijażu wieczorowego. Choć poza czarnymi cieniami (typowymi dla smoky eyes) idealnie sprawdzą się między innymi takie barwy jak kolor granatowy, śliwkowy, łososiowy, bakłażanowy oraz wszystkie odcienie beżu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here