Jakie są właściwości oleju lnianego ozonowanego?

Olej lniany od bardzo dawna jest cenionym składnikiem wielu kosmetyków i preparatów zdrowotnych, dzięki swoim unikalnym właściwościom. W ostatnim czasie na rynku pojawił się olej lniany ozonowany, który zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego warto go wypróbować i jakie korzyści przynosi jego stosowanie? To kilka pytań, na które odpowiadamy w niniejszym artykule.

Proces ozonowania – klucz do sukcesu

Ozonowany olej lniany powstaje poprzez specjalny proces technologiczny, który polega na trwałym nasyceniu tego oleju biologicznie aktywnym ozonem. Ozon do tej pory był stosowany głównie jako środek dezynfekujący, ale jego połączenie z olejem lnianym otwiera całkowicie nowe możliwości. Można się o tym przekonać, zaglądając na stronę ozonella.pl, firmy Onkomd. Dzięki temu procesowi olej lniany zyskuje jeszcze więcej korzystnych właściwości, a jego działanie staje się wielokierunkowe. Pozwala to na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie tego produktu we wspomaganiu terapii wielu dolegliwości oraz pielęgnacji skóry.

Bezpieczny dla każdego – hypoalergiczny i naturalny

Jedną z kluczowych zalet oleju lnianego ozonowanego jest fakt, że nie zawiera on żadnych szkodliwych składników. Nie znajdziemy w nim alkoholu, sztucznych barwników, konserwantów, aldehydów ani parabenów. Dzięki temu jest on produktem hipoalergicznym, co oznacza, że może być stosowany nawet przez osoby z wyjątkowo wrażliwą skórą. Produkt nie powoduje podrażnień ani uczuleń. Dlatego może być używany przez ludzi w każdym wieku i o różnym stopniu wrażliwości skóry.

Zdrowotne właściwości oleju lnianego ozonowanego

Olej lniany ozonowany zawiera bardzo dużo korzystnych substancji, takich jak kwasy Omega 3 i 6 oraz Lignany. Te związki mają ogromne znaczenie dla zdrowia nie tylko naszej skóry, ale także włosów i paznokci. Ze względu na obecność ozonu w produkcie, olej lniany ozonowany działa przede wszystkim jako silny antyoksydant, przeciwzapalny oraz regenerujący. Stosowanie go na skórę może przynieść ulgę w przypadku takich dolegliwości jak egzemy, łuszczyca czy trądzik. Wprowadzenie oleju lnianego ozonowanego do swojej codziennej pielęgnacji to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób ceniących naturalne kosmetyki, jak i tych zmagających się z różnego rodzaju problemami skórnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here