Trwałość peruk syntetycznych

Osoby decydujące się na zakup peruki mają do wyboru produkty wykonane z włosów naturalnych lub sztucznych. Drugie z nich nie są tak wytrzymałe, jak pierwsze, ale są tańsze. Z tego powodu świetnie sprawdzają się dla kobiet, którym nie zależy na codziennym noszeniu wyrobu. Peruki syntetyczne pozwalają na szybką zmianę wizerunku. W artykule podpowiadamy, jak przedłużyć ich trwałość i przez ile czasu można je nosić.

Peruki syntetyczne nie są tak wytrzymałe, jak naturalne, w związku z czym nie powinno się ich nosić przez długi czas. Zazwyczaj są używane około 6 miesięcy, maksymalnie do roku. Po pewnym czasie na ich końcach pojawiają się drobne kuleczki, świadczące o mechaceniu się peruki. Wtedy należy wymienić ją na nową. Możliwe jest również przycięcie zniszczonych włosów, ale najlepiej skonsultować to z doświadczonym fryzjerem zajmującym się wyrobami perukarskimi. Dobrym pomysłem jest równiej skorzystanie z usługi regeneracji produktu.

Co ma wpływ na trwałość peruki syntetycznej?

Na trwałość peruki syntetycznej ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim sposób jej użytkowania, o czym mówi pracownik sklepu z perukami Świat Peruk: Codzienne noszenie wyrobu zrobionego ze sztucznych włosów może znacząco obniżyć jego jakość, zwłaszcza jeśli wykonywane są w nim ćwiczenia fizyczne. Pot przyczynia się do zepsucia produktu, dlatego na czas uprawiania sportu warto zdjąć wyrób z głowy. Nie zaleca się również spania w peruce, ponieważ trzymanie jej przez kilka godzin na poduszce może sprawić, że ulegnie trwałemu uszkodzeniu.

Aby jak najdłużej cieszyć się ładnym wyglądem peruki syntetycznej, należy o nią odpowiednio zadbać. W tym celu warto stosować właściwe kosmetyki oraz artykuły do pielęgnacji. Dobrze dobrane produkty pozwolą przedłużyć trwałość wyrobu. Ponadto bardzo istotne jest zrezygnowanie z różnych zabiegów fryzjerskich. Damskie peruki syntetyczne nie powinny mieć kontaktu z wysoką temperaturą, dlatego nie wykonuje się na nich prostowania, kręcenia czy innego modelowania. Takie sposoby zmiany fryzury mogłyby się przyczynić do jej szybkiego i nieodwracalnego uszkodzenia. Jeśli zależy Ci na konkretnym wyglądzie peruki – wybierz jej właściwy wygląd podczas zakupu. Natomiast jeżeli chcesz ciągle zmieniać fryzurę, zdecydowanie lepszym wyborem okaże się peruka naturalna, którą można dowolnie stylizować.

Peruki syntetyczne mogą być noszone nawet przez kilka miesięcy, ale bardzo istotna jest ich właściwa pielęgnacja. Trzeba na nie uważać, ponieważ nie są odporne na uszkodzenia tak jak wyroby naturalne. Wykonywane są ze sztucznych włosów, które po pewnym czasie ulegają uszkodzeniu. W takim przypadku nie warto na siłę odbudowywać peruki – aby cieszyć się jej ładnym wyglądem, warto kupić nowy produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here