Klasyczne dachówki nieustannie cieszą się ogromną popularnością, głównie ze względu na ich niepowtarzalny wygląd. Możemy znaleźć jednak mnóstwo przypadków, kiedy to znacznie lepszym wyborem okazuje się zastąpienie ich innym pokryciem, chociażby blachodachówką. Czytając ten artykuł poznasz kilka powodów, które być może pokażą ci, że dachówka nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Szybkość montażu

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że instalacja blachodachówki potrwa znacznie krócej, niż ma to miejsce w przypadku innych pokryć. Jest to możliwe dzięki temu, że kupujemy ją w formie sporych arkuszy, wyposażonych dodatkowo w specjalne zaczepy przyspieszające montaż. Będzie to więc doskonały wybór dla każdego, kto nie może pozwolić sobie na przeciągające się prace. Co równie ważne, materiał ten cechuje wyjątkowa lekkość, a jego waga często nie przekracza dziesięciu procent masy klasycznej dachówki. Warto więc postawić na niego w przypadku starszych dachów, które mogłyby mieć problem z udźwignięciem znacznie większego ciężaru.

Wysoka odporność

Jak wiadomo, dachy w koninie nieustannie narażone są na oddziaływanie wielu warunków atmosferycznych. Latem będzie to słońce oraz deszcz, zimą mróz i śnieg, a silny wiatr może pojawić się praktycznie zawsze. Na szczęście blachodachówka poradzi sobie z każdym z tych czynników, przez co nie wymaga przeprowadzania napraw czy wymiany. Powinniśmy ją jednak co jakiś czas dobrze wyczyścić, najlepiej raz na około pięć lub siedem lat. Co więcej, pokrycie to wykazuje również ogniotrwałość, z uwagi na metalową konstrukcję utrudniającą zapłon. Warto jednak zauważyć, że ponieważ jest to blacha, opadające krople deszczu czy gradu mogą wygenerować spory hałas.

Estetyczny wygląd

Za sprawą szerokich możliwości projektowych i technologicznych, pokrycie z blachodachówki idealnie wkomponujemy w architekturę całego budynku. Mamy do wyboru wiele kolorów i wzorów, a dodatkowo szereg nietypowych sposobów układania konstrukcji. Możemy na przykład stworzyć pokrycie pochylone pod kątem dziewięćdziesiąt stopni, by uzyskać efektowne przejście pomiędzy dachem a elewacją. Co ciekawe, nie musimy rezygnować z designu klasycznych dachówek, dzięki nowoczesnym powłokom, które potrafią go udawać. Jeśli więc mamy taką ochotę, możemy zakupić blachodachówkę zyskując wszystkie jej udogodnienia, ciesząc się przy tym wyglądem rozwiązań tradycyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj