Masaż sposobem na stres!

Chroniczny stres to choroba dzisiejszych czasów, dopada coraz częściej, coraz więcej osób i z coraz większą siłą. Prawdą jest, że każdy z nas ma różną odporność na stres, jednak jak podkreślają psycholodzy każdy z nas powinien sobie wypracować umiejętną technikę radzenia sobie ze stresem. Jednym właśnie ze sposobów leczenia stresu jest masaż. Fenomen ludzkiego dotyku został odkryty już tysiące lat temu i z powodzeniem radzi sobie z wieloma schorzeniami, w tym właśnie świetnie rozładowuje napięcie związane ze stresem. Jeżeli szukasz zabiegów, które rozgrzeją i jednocześnie ukoją nerwy, sprawdź nasze propozycje.

Oto kilka sprawdzonych masaży, które polecamy:

Masaż miodem

Jak powszechnie wiadomo miód w wyśmienity sposób działa na skórę. To jeden z najstarszych w dziejach kosmetyków pomagający kobietom już od najdawniejszych czasów w pielęgnacji całego ciała. Jakie są jego zalety? Co ważne nie tylko nawilża skórę, ale również utrzymuje jej odpowiedni poziom wilgotności. Jest także świetną kuracją na zmarszczki i jędrniejsze ciało. Skutecznie radzi sobie z złuszczaniem naskórka. Po zabiegach z wykorzystaniem tej złocistej substancji będziemy cieszyć się zdecydowanie gładszą i zdrowszą skórą. Masaż miodem poprzedzony jest peelingiem mleczno-miodowym, a następnie dochodzi do królewskiego rytuału odprężającego masażu połączonego z polewaniem ciała ciepłym miodem. Świetna naturalna medycyna estetyczna 🙂

Drenaż limfatyczny

W wyniku zaburzenie krążenia limfy może dojść do powstania chorób narządów wewnętrznych. Ten specjalny masaż ma na celu poprawę krążenia chłonki. Wszystko odbywa się poprzez takie uciskanie skóry, aby zlikwidować obrzęk i udrożnić węzły chłonne. Cały zabieg odbywa się za pomocą przyrządów do masażu limfatycznego bądź standardowo za pomocą terapeuty. Odbywa się to za pomocą odpowiednich ruchów usprawniających krążenie limfatyczne: głaskanie, uciskanie, rozcieranie. Siła nacisku na ciało musi być odpowiednio rozłożona przepychając limfę w odpowiednim kierunku. Ruchy wykonywane podczas zabiegu są bardzo wolne i delikatne.

Masaż klasyczny

To jedna z najstarszych i najbardziej skutecznych form leczenia fizykalnego polegającą na mechanicznym oddziaływaniu na tkanki miejscowo i ogólnie i ma na celu zniesienie dolegliwości bólowych pacjenta. I w zależności od intensywności nacisków może być masażem zarówno relaksującym jak i leczniczym. Masaż klasyczny wykonywany jest przy pomocy jednego ze środków ułatwiających przesuwanie rąk masażysty po ciele, może to być np. oliwka czy kremy. Ten najstarszy rodzaj masażu ma wyśmienity wpływ na cały nasz organizm. Po pierwsze, przyspiesza przepływ krwi i chłonki w rezultacie prowadząc do szybszego dostarczenia substancji odżywczych i usuwanie produktów przemiany materii. Po drugie, powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a także poprawia pracę gruczołów łojowych i potowych. Podsumowując jeszcze  masaż klasyczny łagodzi takie dolegliwości jak skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni, napięciowe bóle głowy czy też napięcie psychiczne.

Masaż gorącymi kamieniami

Cudowne działanie kamieni znane było od pradawnych czasów. W masażu cenione są te pochodzenia wulkanicznego, posiadające wyśmienite właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur. Masaż kamieniami polega na układaniu ciepłych bądź zimnych kamieni różnej wielkości na ciele pacjenta. Do zabiegu wykorzystuje się czarne kamienie, pochodzące z czarnego bazaltu i są ogrzewane do temperatury ok. 50 st. C. Masaż gorącymi kamieniami działa leczniczo i relaksująco. Doskonale niweluje wszelkie napięcia i bóle mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here