Przeprowadzka na własną rękę - dlaczego to nie zawsze najlepszy pomysł?

Przeprowadzka jest nieodłącznie związana z pakowaniem dobytku, demontażem i transportem mebli, a także przenoszeniem ciężkich przedmiotów. Cała procedura zajmuje nie tylko dużo czasu i energii. Każdy domownik ponosi koszty paliwa, kupna narzędzi, pudełek i skrzynek. Alternatywą dla samodzielnej przeprowadzki jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

Zalety firmy przeprowadzkowej

Koszty przekwaterowania w firmie przeprowadzkowej zależą od odległości między mieszkaniami oraz wielkości i liczby przewożonych rzeczy. Jeżeli dobytek zmieści się w bagażach podręcznych i kilkunastu pudłach, można dokonać relokacji własnym pojazdem lub wynajmując mniejsze i dostawcze auto.

Przewożenie mebli wiąże się już z usługami firmy przeprowadzkowej. W samochodzie osobowym nie pomieszczą się komody, szafki, ramy łóżek i regały. Lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie dużego dostawczego samochodu. Samodzielne przenoszenie i transport mebli to praktycznie niemożliwa operacja, szczególnie jeśli znosimy je z wysokiego piętra. Przyda się pomoc przyjaciół i rodziny. Najprawdopodobniej konieczny okaże się też kilkudniowy urlop w pracy, ponieważ samodzielna przeprowadzka zajmie dużo czasu.

W firmie przeprowadzkowej pracują wykwalifikowani pracownicy, którzy poradzą sobie z transportem mebli bez naszej pomocy. Obowiązkiem domownika będzie jedynie opłacenie usługi oraz zaufanie doświadczonym specjalistom.

Dlaczego rezygnujemy z usług firm?

Wiele osób zrzeka się firmy przeprowadzkowych jedynie z obawy o wysoką kwotę za usługę. W przeliczeniu na własne stracone godziny, nerwy oraz koszty paliwa decyzja ta wydaje się błędna.

W cenę jednej usługi jest już wliczona pomoc w demontażu mebli, spakowaniu wszystkich rzeczy oraz rozładunku bagażu. Dobra firma przeprowadzkowa pokrywa też koszty wszelkich kartonów i akcesoriów potrzebnych do wyprowadzki. Nawet jeśli finalnie koszt będzie większy, można być pewnym, że cały dobytek zostanie przewieziony z należytą ostrożnością – mówi ekspert z firmy Global Service Przeprowadzki.

Samochody, którymi dysponuje każda firma, są dostosowane do wożenia dużych gabarytów. Samodzielna przeprowadzka jest opłacalna przy stosunkowo małej odległości między mieszkaniami (np. w obrębie jednego miasta) oraz niewielkiej ilości dobytku, który można bezproblemowo ulokować w samochodzie osobowym lub małym pojeździe dostawczym.

Co się dzieje, jeśli dojdzie do zniszczeń?

Firmy przeprowadzkowe biorą pełną odpowiedzialność za powierzone mienie. Pracownicy nie mogą dopuścić, by cokolwiek z dobytku zostało zniszczone podczas transportu. Niektórzy klienci decydują się na dodatkowe ubezpieczenie, które pozwoli ubiegać się o pieniądze za ewentualne zniszczenia w wyniku losowych wypadków. Decydując się na usługi profesjonalnej firmy, najlepiej poszukać sprawdzonego przedsiębiorstwa z doświadczonymi i wykwalifikowanymi pracownikami oraz sprzętem niezbędnym do przeprowadzki, m.in. dużym samochodem dostawczym, wózkami transportowymi, paskami do mocowania mebli czy materiałami zabezpieczającymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here