Slow life - na czy polega?

Chciałbyś nieco zwolnić w swoim życiu? Uważasz, że ciągła pogoń za sukcesem i pieniędzmi całkowicie cię wykańcza. Warto abyś zapoznał się z zasadami slow life!

Zasady slow life

Slow life zobligowuje odseparować od „używek” współczesnego świata. Telewizja, telefon czy sam Internet jest zjadaczem czasu, ale również miejscem, gdzie jesteśmy atakowani milionem wiadomości, które zbytnio obciążają ludzki umysł. ogromna doza negatywnych informacji obarcza nas psychiczne, więc zminimalizowanie ich wpływu staje się lekarstwem na pozytywne życie. Minimalizm jest dopasowany z bytem slow life, ogrom niepotrzebnych przedmiotów wytwarza bałagan w naszym przybytku i głowie. Ludzie bytujący w konwenansie slow life typują przedmioty z naturalnych materiałów. czynią zabiegi, aby nie zaszkodzić środowisku. Jedzenie którym się żywią jest jak najmniej przetworzone, a z pasją przyrządzają sami, a nawet pieką pieczywo czy robią domowe przetwory na zimę.

Życie bez pośpiechu

Slow life to życie tu i teraz, to idea na podziwianie każdej chwili spędzonej na tym świecie. Takie osoby zmierzają do wyznaczonych celów, nie przejmują się bzdurami i błahostkami, skupiają się na realizacji celów. Oprócz tego cenią chwile dla siebie i intencjonalnie w tym uczestniczą, są dalecy od nieciekawej codziennej sztampy. odnajdują się w przysługach dla innych, wolontariat nie jest im obcy. Dobytek w sensie materialnym jest dla nich bezsensowne, nie dopatrują się ogromnej istoty w martwych przedmiotach. Dostrzegają zachwyt tego świata i doceniają każdy dzień – carpie diem. Nigdzie się nie śpieszą, poranna kawa staje się swoistym rytuałem. Obca jest im praca w korporacji, która zawsze zajmuje większość doby. Bardzo prawie zawsze trudnią się rozkręcaniem własnej działalności, która niejednokrotnie jest ich ogromna pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here