Weekend w Karpaczu - co warto zobaczyć w okolicy?

Karpacz cieszy się dużą popularnością wśród turystów zarówno zimą, jak i w środku upalnego lata. Nie ma w tym nic zaskakującego: w przeciwieństwie do lokacji nadmorskich, tereny górskie mają wiele do zaoferowania bez względu na porę roku. Odpowiednie zaplanowanie weekendowego wyjazdu do tego miasta jest koniecznością – w końcu to zaledwie dwa dni na to, by zobaczyć najciekawsze atrakcje Karpacz i okolice. Gdzie warto się udać?

Kościół Wang

Protestancki, norweski budynek o charakterze sakralnym przyciąga uwagę wielu osób, które decydują się na krótki wypad w góry. Świątynia liczy sobie aż 800 lat, a od 1841 roku i choć początkowo miała znaleźć się w Berlinie, ostatecznie – znalazła się w Karpaczu.

To fascynujące miejsce jest traktowane zarówno jako zabytek, jak również doskonała okazja do modlitwy. Będąc w Karpaczu, koniecznie musisz odwiedzić świątynię Wang choć jeden raz!

Muzeum Zabawek

W każdym z nas drzemie odrobina dziecka, dlatego odwiedzenie Muzeum Zabawek będzie doskonałą zabawą nie tylko dla najmłodszych, ale również (a może w szczególności) dla tych nieco starszych zwiedzających.

We wnętrzu muzeum znajduje się ogromna kolekcja pasjonata Henryka Tomaszewskiego, któremu udało się zgromadzić imponującą kolekcję zabawek dziecięcych z rozmaitych okresów, a także różnych fragmentów świata. Wśród zbiorów tego arcyciekawego miejsca można znaleźć choćby figurki z okresu PRL-u czy roześmiane lalki rodem z Azji.

Park Miniatur Dolnego Śląska (Kowary)

Park Miniatur znajdujący się w okolicach Karpacza, a dokładniej kwestię ujmując – w Kowarach, zachwyci nie tylko najmłodszych odwiedzających. Wśród zaprezentowanych obiektów można znaleźć miniaturową wersję masywu Śnieżki czy wspomnianą wyżej świątynię Wang, ale również ciekawe budowle z terenów naszych sąsiadów: Czechów oraz Niemców.

W tym miejscu każdy, bez względu na wzrost i wiek, może poczuć się prawdziwym gigantem. Dodatkowo, Park Miniatur w wielu przypadkach daje możliwość przyjrzenia się poszczególnym elementom architektonicznym po raz pierwszy w życiu – bowiem nie każdy musiał wybierać się za granicę czy do nieco bardziej oddalonych budowli, przedstawionych wśród miniatur.

Karkonosze

Atrakcje Karpacz i okolice to przede wszystkim góry – Karkonosze. Wejście na Śnieżkę czy spacer po tej okolicy to doskonała rozrywka dla wielbicieli gór. Co więcej, nawet osoby niewprawione w tego typu „bojach” znajdą coś dla siebie: Karpacz i okolice są bowiem na tyle przyjazne pod względem topografii terenu, że również bez odpowiedniego przygotowania kondycyjnego można pospacerować po górskich okolicach czy lasach znajdujących się u stóp Karkonoszy i podziwiać widoki.

Dziki Wodospad

Choć w rzeczywistości Dziki Wodospad nie jest żadną naturalną formacją skalną, a właściwie tamą dla rzeki Łomnicy – nie odbiera mu to ani trochę uroku. Jego dodatkową zaletą jest to, że jest stosunkowo łatwo dostępny, a do tego otoczony piękną zielenią, która pozwoli na odprężenie się przy pięknych widokach oraz kojącym szumie wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here