Istebna, malownicza miejscowość położona w Beskidzie Śląskim, przyciąga zimą rzesze turystów spragnionych śniegu i sportów zimowych. Nic w tym dziwnego. Region ten obfituje bowiem w atrakcje dla narciarzy oraz dla tych, którzy w zimowej scenerii preferują inne formy aktywności. Z tego artykułu dowiesz się, co warto zobaczyć i gdzie udać się w trakcie spędzania zimowego urlopu w Istebnej. Zachęcamy do lektury.

Narciarskie szaleństwo na terenie Istebnej

Beskid Śląski od lat cieszy się dużą popularnością wśród miłośników białego szaleństwa. Nie inaczej jest w Istebnej. Miejscowość położna w pobliżu granicy z Czechami i Słowacją może pochwalić się kilkoma ośrodkami narciarskimi oraz niezliczoną liczbą tras dla zwolenników zimowych aktywności. Każdy narciarz czy snowboardzista znajdzie tu coś dla siebie. Turyści mogą wybierać pomiędzy trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Centrum Business & SPA Green Hill – hotelu w Wiśle: Znajdująca się niedaleko Wisły Istebna oferuje także możliwość uprawiania narciarstwa biegowego. Miłośnicy tego sportu mają do dyspozycji liczne trasy o zróżnicowanej długości i poziomie zaawansowania. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się również tzw. skitury, czyli wędrówki na specjalnych nartach. Beskid Śląski to idealne miejsce dla zwolenników tej aktywności. Mogą oni tutaj liczyć na malownicze szlaki, prowadzące przez urokliwe tereny okolicznych wniesień.

Relaks i zabawa poza stokiem

Istebna to nie tylko atrakcje dla narciarzy. Korzystając z zimowej scenerii, warto również wybrać się na spacer po okolicznych lasach i polanach. Można też spróbować swoich sił w psim zaprzęgu – dla wielu osób jest to niezapomniana przygoda, łącząca sport i obcowanie z przyrodą. Mnóstwo ośrodków turystycznych organizuje tego typu wycieczki. Są one nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale także świetną zabawą dla całej rodziny. Po całodniowym pobycie na szlaku wieczór można spędzić w Istebnej lub jednej z restauracji w Wiśle.

Będąc na urlopie w tej części Polski, warto odwiedzić Koniaków (najwyżej położoną wieś w Beskidzie Śląskim, znaną z pięknych krajobrazów oraz produkcji tradycyjnych koronkowych ozdób). Turyści podróżujący z dziećmi mogą natomiast wybrać się do Parku Wodnego Olza znajdującego się niedaleko centrum Istebnej. Ten rodzaj atrakcji pozwala na aktywny wypoczynek w gronie całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj