Czym zajmuje się osteopata?

Osteopatia to alternatywna procedura medyczna, w której diagnostyka i leczenie przeprowadzane są za pomocą rąk. Doświadczeni osteopaci wyczuwają blokady w mięśniach i tkankach jako przyczynę licznych dolegliwości i chorób, które mogą wystąpić gdzie indziej.

W tym artykule dowiesz się jak działa osteopatia i jak przebiega typowe leczenie. Zaczynając od początku należy wspomnieć, iż nasz organizm składa się z niezliczonych struktur, z których wszystkie są ze sobą bezpośrednio lub pośrednio powiązane. Ważnym połączeniem jest tzw. powięź. Są to cienkie warstwy tkanki łącznej, które otaczają każdą strukturę, przyczyniając się do powstania dużej powięzi ciała. Zazwyczaj powięzi prawie nie są brane pod uwagę w medycynie konwencjonalnej, ale mają bardzo duże znaczenie dla w dziedzinie, jaką jest osteopatia. Powięzi łączą również struktury, które funkcjonalnie nie mają ze sobą nic wspólnego. Z punktu widzenia osteopatii mogą zatem przenosić zmiany, co tłumaczy, dlaczego objawy często występują gdzie indziej niż można znaleźć przyczynę.

W czym może pomóc osteopata?

Osteopatia opiera się na zdolnościach organizmu do samoleczenia i samoregulacji. Choroby i zaburzenia często pojawiają się, gdy organizm traci zdolność samoregulacji. Tu właśnie pojawia się osteopatia i mobilizuje siły samoleczenia organizmu. Zastanawiając się nad wizytą u lekarza jakim jest osteopata Wrocław warto postawić na specjalistę z dużym doświadczeniem.

Każda część ciała potrzebuje wystarczającej swobody ruchu, aby optymalnie funkcjonować. Celem leczenia osteopatycznego jest rozluźnienie blokad i napięcia tkanek, a tym samym przywrócenie ruchomości. Lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie zawsze badają przyczyny dolegliwości i nie ograniczają się do leczenia poszczególnych objawów. Tak więc nie leczy się chorób w sensie faktycznym, ale ich wyzwalacze, takie jak zaburzenia ruchu. Osteopatia jest wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny. Osteopatia może być całkowicie wystarczająca jako pierwszy i jedyny środek medyczny. W zależności od objawów zalecenia od osteopaty mogą być połączone także z innymi zabiegami medycznymi.

Leczenie u osteopaty

Po szczegółowej analizie podczas najczęściej pierwszej wizyty następuje diagnostyka i leczenie przeprowadzane za pomocą rąk. Podczas badania osteopaci starają się wyczuć każdą warstwę, z której składa się tkanka. Osteopaci wyczuwają najgłębsze struktury jak mięśnie czy kości, ale i nerwy. Specjaliści przy pomocy własnych rąk mogą także skontrolować stan naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku wielu zaburzeń. W ten sposób diagnozowane są ograniczenia ruchowe i stawiana diagnoza. Warto pamiętać, że zawód ten jest bardzo wymagający, bo nie widać konstrukcji ciała i lekarz wszystko musi robić poprzez dotyk. Osteopaci potrzebują około godzinnej wizyty pacjenta, aby móc skutecznie podpowiedzieć, gdzie leży problem i jak może wyglądać dalsze leczenie czy rehabilitacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj