Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę dla firm?

Prognozy wzrostu cen prądu w najbliższych 30 latach pokazują, że koszty energii elektrycznej będą stale wzrastać. Z tego powodu, szczególnie jeśli Twoje przedsiębiorstwo opiera się na działalności produkcyjnej wymagającej wykorzystania dużej ilości prądu np. do oświetlenia dużych hal czy biur, do ogrzewania, klimatyzacji, dla komputerów czy do produkcji warto zastanowić się nad zainwestowaniem w fotowoltaikę.

Fotowoltaika w Twojej firmie? To się opłaca!

Fotowoltaika dla firm może sprawić, że Twoje przedsiębiorstwo będzie płacić nawet 96% niższe rachunki za prąd. Zaoszczędzone pieniądze mogą posłużyć nie tylko jako zasilenie portfeli właścicieli, ale także mogą być przeznaczone na dalsze inwestycje.

Ważną zaletą zakupu fotowoltaiki dla firmy jest szybki okres zwrotu. Inwestycja zwróci się bowiem już po 5-6 latach. Po upływie tego okresu, korzyści płynące z fotowoltaiki będą czystym zyskiem.

Fotowoltaika jest także gwarancją, że podwyżki prądu będą dla Twojej firmy nie istotne. Odpowiednio dobrane panele, produkujące wystarczającą ilość energii mogą zagwarantować, ze całkowicie uniezależnisz się od elektrowni.  Dodatkowo za cenę prądu odpowiadają czynniki takie jak opłaty za przesył czy prowizję. Produkując prąd we własnej elektrowni unikasz tych opłat.

Panele są bezpieczne, niezawodne i łatwe w utrzymaniu oraz obsłudze.

Duża zaletą korzystania z fotowoltaiki  jest fakt, że Twoje przedsiębiorstwo zyska prestiż w oczach klientów. Klienci coraz częściej myślą o ekologii. Na pewno spojrzą inaczej na firmę, która także dba o środowisko.

Jeśli obawiasz się o koszty, możesz spać spokojne! Jest wiele zewnętrznych źródeł finansowania fotowoltaiki. Jedną z nich jest np. leasing, który dodatkowo można wliczyć w koszty działalności przedsiębiorstwa.

Fotowoltaika dla Twojego przedsiębiorstwa? Gdzie szukać?

Na rynku działa wiele firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych. Wystarczy usiąść na internecie i poszukać najbardziej opłacalnej oferty. Przy wyborze warto pamiętać, że panele produkowane w Europie są bardziej ekologiczne od tych produkowanych w Chinach, wynika to z zastosowanych metod produkcji oraz braku konieczności dalekiego transportu. Jeśli więc bardzo zależy Ci na byciu eko miej to na uwadze.

Korzyści płynące z fotowoltaiki są więc widoczne już w krótkim okresie, ale co najważniejsze są to korzyści długofalowe, o czym powinien pamiętać każdy odpowiedzialny przedsiębiorca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here