Hotelowy regulamin. Dlaczego warto się z nim zapoznać?

Wyjeżdżając w delegację bądź na urlop, wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferty hotelu. Każdego gościa obowiązuje tu regulamin, który jest formą zabezpieczenia przed ewentualnymi zniszczeniami czy niepożądanymi zachowaniami. Zanim zdecydujecie się na wybranie danego miejsca, sprawdźcie, jakie zasady w nim obowiązują, aby nie ponosić dodatkowych kosztów w formie kary bądź rachunku za dodatkowe usługi.

Jakie zasady mogą się znaleźć w regulaminie hotelowym?

Regulamin hotelowy to zbiór zasad, warunków oraz przepisów, który służy zapewnieniu komfortu oraz bezpieczeństwa wszystkim gościom, a także pracownikom w danym obiekcie. Zazwyczaj znajduje się on w recepcji bądź pokoju, dzięki czemu jest do niego łatwy wgląd. Rezerwując nocleg, wyrażacie zgodę na panujące zasady w danym miejscu, dlatego warto wcześniej się z nimi zapoznać. Jedną z bardzo istotnych kwestii uwzględnionych w regulaminie jest informacja dotycząca możliwości odwołania rezerwacji oraz sposobu płatności. W przypadku gdy nie będziecie mogli skorzystać z wizyty w danym obiekcie, warunki określone w regulaminie będą formą zabezpieczenia zarówno dla Was, jak i dla hotelu. Regulamin powinien zawierać informacje dotyczące długości doby hotelowej oraz ciszy nocnej. Hotel może obciążyć gości kwotą podaną w regulaminie na przykład za: zniszczenie pościeli, mebli oraz urządzeń elektrycznych. W przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia którejś z powyżej z wymienionych rzeczy, warto niezwłocznie poinformować o tym obsługę w celu uniknięcia roszczeń ze strony obiektu. 

Płatność za dodatkowe usługi w hotelu 

Udając się do hotelu, większość osób chce się zrelaksować oraz odpocząć bez nieprzyjemnych niespodzianek. Warto sprawdzić, czy miejsce, w którym będziecie przebywać, ma w ofercie zabiegi kosmetyczne, spa czy restauracje. Wybierając się ze swoim pupilem, należy dowiedzieć się, czy hotel wyraża zgodę na obecność zwierząt. Niektóre  obiekty noclegowe zapraszają gości ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, natomiast nie jest to reguła obowiązująca w każdym miejscu. Dodatkowym udogodnieniem w pokoju jest minibarek, który wyposażony jest w słodycze, alkohol oraz innego rodzaju napoje. Produkty znajdujące się w nim są dodatkowo płatne. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada zabiegi kosmetyczne takie, jak odnowa biologiczna czy masaże. Przykładem może być hotel Villa Herkules w Świnoujściu, który oferuje seanse w grocie solnej oraz rehabilitację. Decydując się na taką formę odpoczynku, musicie pamiętać, że te zabiegi będą doliczone do Waszego rachunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here