Jak dobrać odpowiedni rozmiar butów?

Wybierając właściwe obuwie, nigdy nie należy kierować się jedynie jego rozmiarem. U jednego producenta buty „39” mogą być dla Was odpowiednie, u innego zaś za małe lub za duże. Praktyczne w tym wypadku jest powiedzenie, że „rozmiar rozmiarowi nierówny”. Najlepszym sposobem jest kupno obuwia w sklepie stacjonarnym, gdzie można je przymierzyć. Często jednak wiele nowych kolekcji dostępnych jest tylko w internecie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o nowe kolekcje znanych producentów. Jak kupić oferowane przez, na przykład, markę Adidas buty, które dopiero weszły na rynek? Jest na to kilka sposobów.

Udogodnienia sklepów internetowych

Sklepy obuwnicze, które swoją działalność przeniosły do sieci, podają rozmiary nie tylko w sposób uniwersalny, jaki wszyscy znacie. Obok nich podany jest rozmiar cholewki (jej wysokość oraz długość), a także długość wkładki i/lub tęgość stopy. Dzięki temu możecie w precyzyjny sposób określić, które buty będą dla Was odpowiednie.

Jak prawidłowo zmierzyć stopę?

Ta prosta czynność pomoże Wam w szybszym znalezieniu odpowiedniego dla siebie rozmiaru. Wystarczy, że postawicie stopę na kartce papieru, a ktoś z Waszego otoczenia ją odrysuje. Na otrzymanym szkicu poprowadźcie linię od pięty do dużego palca. Wystarczy, że zmierzycie jej długość i otrzymacie długość stopy. Gdy chcecie sprawdzić, jaki rozmiar cholewki będzie dla Was odpowiedni, wystarczy, że centymetrem krawieckim zmierzycie grubość swojej nogi na wysokości kostek. Tęgość stopy natomiast powinniście sprawdzić w dwóch miejscach- na kości haluksowej oraz w najwyższym miejscu stopy, czyli podbiciu. Po dokonaniu tych pomiarów, możecie śmiało kupować buty każdej marki przez internet.

Co trzeba mieć na uwadze?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że stopy nie zawsze są równe. Pomiaru należy dokonywać tylko na większej z nich. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że nie będzie ona ściśnięta. Kolejną istotną kwestią jest długość wkładki. Pamiętajcie, aby była ona o 5 mm dłuższa od stopy. W przypadku dzieci od 5 do 10 mm.

Jak sprawdzić, czy kupione obuwie jest dopasowane?

Wiele sklepów internetowych oferuje darmowy zwrot lub wymianę towaru. Tak też jest w przypadku butów. Warto więc sprawdzić, czy te, które kupiliście leżą na stopie prawidłowo. W tym celu wsuńcie stopę do buta. Ucisk w palcach oznaczał będzie, że obuwie jest za małe, natomiast nadmierny luz przy pięcie – za duże. Odpowiednie buty będą posiadały odrobinę wolnej przestrzeni jedynie z przodu stopy. Nie zrażajcie się, jeśli w nowym obuwiu skórzanym będziecie odczuwać lekki ucisk na pięcie lub śródstopiu. Oznacza to jedynie, że buty muszą się ułożyć. Wystarczy, że kilka godzin dziennie będziecie mieli je na nogach. Po kilku dniach wszystko powinno być dobrze. Możecie również przyspieszyć ten proces poprzez namoczenie szmatek lub grubych skarpetek i umieszczenie ich na noc w butach.

Wybór odpowiedniego obuwia to podstawa zdrowych stóp. Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością kupicie odpowiednie buty przez internet. Dzięki temu będziecie mogli czerpać jedynie korzyści z ich noszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here