Jak powinno się odnawiać podłogę drewnianą?

Drewniane podłogi i schody pięknie się prezentują i są niezwykłą wizytówką każdego domu. Niestety, drewno ma to do siebie, że jego urok jest ulotny, dlatego tak ważne jest jego regularne odświeżanie. Tu doskonale sprawdzi się zabieg, jakim jest cyklinowanie Wrocław.

Cyklinowanie – co to jest?

Cyklinowanie podłogi Wrocław to proces usuwania z niego warstwy wierzchniej, tak aby zlikwidować rysy, przetarcia czy uszkodzenia. Inaczej mówiąc, jest to starcie górnej warstwy podłogi, po to aby odsłonić jej świeżą powierzchnię, która następnie pokryta zostanie odpowiednimi preparatami ochronnymi. Do przeprowadzenia cyklinowania niezbędne jest użycie specjalnego urządzenia – cykliniarki. Taka renowacja pozwala cieszyć się drewnianą podłogą jeszcze długie lata.

Zabieg ten przeprowadza się na:

  • parkiecie
  • podłogach z desek (litych czy pokrytych farbą olejną)
  • podłodze z mozaiki parkietowej.

Zaleca się, aby tego typu renowacja parkietu, jak i innych rodzajów drewnianych podłóg, przeprowadzana była co około 10 lat (chociaż wszystko zależy od użytkowania danej podłogi). Wiele osób zastanawia się również, czy możliwe jest cyklinowanie schodów Wrocław. Odpowiedź brzmi: nawet jest to konieczne. W końcu, drewno na schodach również ulega niszczeniu. Dlatego, nie należy ich pomijać podczas cyklinowania.

Drugim aspektem, które wzbudza wątpliwości wśród właścicieli drewnianych podłóg, jest bałagan, który powstaje w trakcie remontów. Dlatego, aby rozwiązać tego typu bolączki, coraz częściej, przeprowadza się cyklinowanie bezpyłowe, nowoczesną i efektywną metodą odświeżania podłóg. Zabieg ten przeprowadza się cykliniarką, która automatycznie zbiera powstały w procesie renowacji kurz i pył. Przekłada się to na czystość prac i bezpieczeństwo (zredukowana zostaje ilość wytwarzanych pyłów i zanieczyszczeń).

Cyklinowanie samodzielnie czy zlecone specjalistom?

Wiele osób próbuje cyklinować podłogi na własną rękę. Niestety, bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu można jedynie zniszczyć parkiet. Okazuje się jednak, że dziś wpisując do wyszukiwarki googla frazę “cyklinowanie tanio” spokojnie można odnaleźć wielu niedrogich specjalistów, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie i odpowiednie urządzenia. Równie pomocne będzie wpisanie w wyszukiwarkach hasła “cykliniarz forum” – wtedy w dyskusjach internetowych można odnaleźć wiele pomocnych informacji i wskazówek, a także zyskać odpowiednie kontakty.

Warto, co pewien czas, przeprowadzić renowację drewnianych podłóg. Dzięki temu, dom czy mieszkanie będzie pięknie się prezentować, a drewno znów nabierze blasku i odpowiedniego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here