Apartamenty Kołobrzeg – turyści jeżdżący na rowerach w okolicach Kołobrzegu

Apartamenty Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych wyborów nad polskim morzem! Co roku przyciągają one turystów nie tylko z kraju, lecz także z całej Europy. Ma na to wpływ wiele czynników – począwszy od doskonałych warunków do beztroskiego plażowania, przez mnóstwo zabytków i interesujących miejsc do zobaczenia, aż po liczne komfortowe mieszkania do wynajęcia. Kołobrzeg to jednak również świetna urlopowa destynacja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zaplanuj swoje idealne noclegi nad morzem!

Kołobrzeg to jeden z najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków wśród turystów w każdym wieku. Ponad 12 kilometrów pięknego wybrzeża, bardzo ładne plaże, szeroka oferta usług SPA & wellness, zabytki i ciekawe miejsca do zwiedzenia, liczne komfortowe apartamenty Kołobrzeg – to miasto ma wszystko, dzięki czemu spędzić można udany urlop.

Jednak takie noclegi nad morzem są ciekawą opcją nie tylko dla miłośników beztroskiego leniuchowania na plaży. Apartamenty w Kołobrzegu – np. Olympic ParkResorts Kołobrzeg albo prywatne apartamenty w Divie – docenią także osoby preferujące aktywny wypoczynek. Długie trasy spacerowe, liczne drogi rowerowe i jedne z najlepszych w Polsce warunków do uprawiania sportów wodnych sprawiają, że to prawdziwy raj dla turystów aktywnych.

Kołobrzeg – nocleg blisko morza dla spacerowiczów

Kołobrzeg jest co prawda typowo nadmorską miejscowością, ale wolny czas można tam spędzać nie tylko na plaży, lecz także spacerując lub uprawiając jogging w jednym z miejskich parków. A trzeba przyznać, że jest ich sporo! Park im. Stefana Żeromskiego nazywany jest również „parkiem plażowym” ze względu na swoją lokalizację – znajduje się w uzdrowiskowej części miasta, wzdłuż linii brzegowej i dzięki temu chroni zabudowę przed niszczycielskim działaniem sztormów. Znaleźć w nim można Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, muszlę koncertową, korty tenisowe oraz piękne okazy drzew – na czele z cyprysikiem błotnym, będącym pomnikiem przyrody.

Do rejestru zabytków wpisany jest park im. Aleksandra Fredry. Są w nim liczne ścieżki i dróżki idealne do spacerów oraz joggingu, a także amfiteatr, w którym odbywa się kilkadziesiąt koncertów rocznie. Jednym z większych parków jest park im. Henryka Dąbrowskiego – znajduje się w nim 7 pięknych okazów buka, alejki starodrzewu oraz zmodernizowany kilka lat temu staw. W stylu francuskim urządzony jest z kolei jeden z reprezentacyjnych miejskich skwerów – plac 18. Marca z fontanną, która po zmierzchu mieni się wielokolorowymi światłami.

Nocowanie Kołobrzeg – dla miłośników dwóch kółek

Apartamenty nad morzem Kołobrzeg bez wahania wynająć mogą także osoby, które wypoczynek nad morzem chcą połączyć z jazdą na rowerze. Poprzez samo miasto i całą gminę przebiega mnóstwo tras rowerowych – są one tak malownicze, że na długo zostaną w pamięci! Gdy masz noclegi w Kołobrzegu, będzie to świetne miejsce do rozpoczęcia wycieczek rowerowych międzynarodową trasą R10: można nią udać się na zachód w kierunku Niechorza, Mrzeżyna i Dźwirzyna albo na wschód – do Ustronia Morskiego, Mielna i dalej aż nad jezioro Jamno i jezioro Bukowno.

Koło warzelni soli w Kołobrzegu zaczyna się szlak rowerowy dookoła jeziora Resko Przymorskie. Jest on dość długi, liczy około 50 kilometrów, ale jednocześnie doskonale utrzymany – prowadzi nawierzchnią asfaltową, gruntową i leśną. Krótszy (24 kilometry) jest Szlak Bocianich Gniazd, który wiedzie przez największe bogactwa przyrodnicze regionu – lasy, pola, wsie i łąki. Po drodze mija się zabytkowe gospodarstwa rolne, młyny wodne, kościoły i zabytki architektury drewnianej.

Apartamenty Kołobrzeg – wynajem dla fanów sportów wodnych

Apartamenty Kołobrzeg są również popularnym wyborem wśród miłośników sportów wodnych. Dzieje się tak dlatego, że wybrzeże w tej okolicy jest jednym z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania kitesurfingu – sportu, w którym do poruszania się na wodzie wykorzystuje się deskę oraz latawiec. W Kołobrzegu funkcjonują liczne szkółki kitesurfingu oraz wypożyczalnie sprzętu. Dodatkowo co roku w wakacje odbywa się tam Kołobrzeg Kite Challenge, czyli zawody kitesurfingowe i wingfoilowe w randze Pucharu Polski Polskiego Związku Kiteboardingu PZKite.

Naprawdę nie zawiedziesz się, gdy zaplanujesz noclegi w Kołobrzegu. Apartamenty z basenem będą doskonałą opcją dla osób poszukujących spokojnego, komfortowego wypoczynku, a ścieżki spacerowe, drogi rowerowe i wypożyczalnie sprzętu do kitesurfingu zapewnią mnóstwo atrakcji miłośnikom sportu. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj