Folia stretch - doskonałe zabezpieczenie i wyjątkowa trwałość

Folie należą do powszechnie używanych materiałów pakowych. Stosuje się je zarówno do owijania bardzo ciężkich ładunków ustawionych na palecie, jak i zabezpieczania pojedynczych przedmiotów wysyłanych przez sklepy internetowe. Do najpopularniejszych produktów pakowych na naszym rynku należy folia stretch.

Materiał do każdego rodzaju przesyłek

Folia stretch służy do zabezpieczania i stabilizacji towarów. Używa się jej bardzo często w branży transportowej, gdzie przesyłane pakunki są ustawiane na paletach. Z tego względu, że jest rozciągliwa, można za jej pomocą zabezpieczyć praktycznie wszystkie przesyłki. Nie tylko te, które mają wielkie gabaryty i są bardzo ciężkie, ale też przedmioty niewielkich rozmiarów i małej wadze oraz paczki o nietypowych kształtach. Folie stretch należą do materiałów niezwykle szczelnych. Dlatego skutecznie chronią zawartość przed zabrudzeniem, porysowaniem, wilgocią oraz wszelkimi innymi szkodliwymi czynnikami. Poza tym są bardzo wytrzymałe, dlatego stanowią dobrą ochronę przed kradzieżą. Warto nadmienić, że potrafią też doskonale stabilizować ładunek podczas transportu, a zwłaszcza podczas gwałtownych manewrów wykonywanych przez kierowcę w trakcie jazdy.

Trwała i ekologiczna

Folia stretch jest łatwa w użyciu, dlatego podczas korzystania z niej nie musimy używać żadnych urządzeń. Najczęściej jest wykonana z folii o trzech warstwach. Odznacza się świetnymi właściwościami użytkowymi. Jest odporna na rozerwanie, przebicie, przecięcie czy rozerwanie. Stanowi bardzo dobrą ochronę dla wszelkiego typu towarów, zarówno w procesie transportu jak i magazynowania. Materiał, z jakiego powstaje, jest elastyczny, a warstwa klejąca idealnie przylega do owijanej powierzchni. Stanowi to świetne zabezpieczenie przed przypadkowym osunięciem się towaru podczas przewozu. Biorąc pod uwagę właściwości folii stretch, warto wiedzieć, że należy ona do materiałów ekologicznych.

Rodzaje folii

Folia stretch występuje w wielu wersjach. Możemy na przykład zakupić jej kolorową odmianę, dzięki czemu zawartość przesyłki nie będzie widoczna. Natomiast wariant przezroczysty zda egzamin, gdy chcemy zapakować wiele różnych paczek, które będą jakiś czas przebywały w magazynie. Dzięki transparentnej strukturze łatwiej się zorientować, jaka jest zawartość całego pakunku. Podczas używania folii tego typu warto się dodatkowo zaopatrzyć w przydatne akcesoria, ułatwiające owijanie towarów. W tym wypadku sprawdzą się dyspensery do mini rolek stretch, oraz końcówki do folii, które umożliwiają bezproblemowe owijanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here