Oklejanie motocykli. Jak zrobić to dobrze?

Oklejanie motocykli cieszy się coraz większą popularnością wśród posiadaczy jednośladów. Umożliwia to sprawną modyfikację jego wyglądu, a dodatkowo chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Oklejanie wymaga ogromnej precyzji i składa się z kilku ważnych etapów. W poniższym artykule wyjaśniamy, na czym polega oklejanie motocykli i w jaki sposób się je przeprowadza. Zapraszamy do lektury.

Z jakich etapów składa się oklejanie motocykli?

Oklejanie motocykli składa się z kilku ważnych etapów. Pierwszym etapem jest właściwe przygotowanie motocykla do oklejania. Na początku specjaliści za pomocą profesjonalnych środków czyszczących pozbywają się zanieczyszczeń z powierzchni pojazdu. Następnie wystające elementy motocykla są demontowane, aby nie utrudniały aplikacji folii.

Kolejnym etapem jest odtłuszczenie powierzchni motocykla, która będzie oklejana folą. Dzięki temu folia dokładnie się przyklei i nie będzie się rolować. Po wykonaniu tych działań folia jest dokładnie aplikowana w taki sposób, aby nie pojawiały się pod nią pęcherzyki powietrza. Końcowym etapem jest podgrzanie folii za pomocą gorącego powietrza, co sprawi, że odpowiednio dopasuje się ona do pojazdu.

Jak dowiedzieliśmy się od eksperta z firmy MegaOklejanie, zajmującej się oklejaniem pojazdów: „niezwykle istotne jest, aby aplikacja folii była wykonana precyzyjnie. Dzięki temu nie będzie ona odstawać i zachowa swoje właściwości na długi czas. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację folii. Należy unikać korzystania z myjni szczotkowych, które niekorzystnie wpływają na jej żywotność.”

Dlaczego warto okleić motocykl folią?

Skorzystanie z usługi oklejania motocykli daje wiele korzyści. Są to między innymi:

  • sprawna zmiana koloru pojazdu,
  • skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami,
  • możliwość zrealizowania indywidualnego projektu.

Często zdarza się, że motocykl jest narażony na uszkodzenia mechaniczne spowodowane cząsteczkami asfaltu i piachu. Profesjonalna aplikacja folii może uchronić motocykl przed zarysowaniami i matowieniem lakieru. Co więcej, oklejanie motocykla jest znacznie tańsze niż malowanie w warsztacie lakierniczym. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i zapewnia całkowite krycie.

Warto dodać, że aplikacja folii nie ma negatywnego oddziaływania na oryginalny lakier jednośladu i nie odpryskuje. Kolejnym plusem jest możliwość bezproblemowego zdjęcia folii i ewentualna wymiana na nową. Umożliwia to odmianę wyglądu motocykla i nieograniczone możliwości modyfikacji koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here