Krawężniki i obrzeża gumowe

Pomimo tego, iż każdy z nas poruszając się codziennie chodnikami, dostrzega obrzeża oraz krawężniki, to mało kto zastanawia się czemu one tak naprawdę służą. Głównym celem ich stosowania jest przede wszystkim separacja chodnika z jednej strony od jezdni, a z drugiej od trawnika. Drugim celem stosowania jest uniemożliwienie przesunięcia kostki oraz płyt pod wpływem ciężaru poruszających się po nim osób.

Jakie nawierzchnie stosowane są na placach zabaw?

Tego rodzaju zabezpieczenia wymagają również nawierzchnie bezpieczne, stosowane na placach zabaw. Obrzeża gumowe Flexizone oraz krawężniki gumowe mają na celu wyznaczenie przestrzeni do zabawy, a także zabezpieczenie podłoża. Warto jest wspomnieć, iż zastosowanie galanterii betonowej, w połączeniu z gumową nawierzchnią, całkowicie zniszczyłoby cel w jakim jest ona stosowana, czyli bezpieczeństwo użytkowników placów zabaw, jak również siłowni plenerowych oraz basenów.

Obrzeża i krawężniki gumowe

Obrzeża gumowe i krawężniki charakteryzują się dużą podatnością na zginanie pod dowolnym kątem, co pozwala dopasować je w sposób idealny do ograniczanego kształty. Wysoka trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne sprawiają, iż produkty znajdują zastosowanie na wszelkich miejscach przeznaczonych do aktywności w plenerze, czyli placach zabaw, siłowniach plenerowych, boiskach oraz basenach.

Obrzeża gumowe oraz krawężniki gumowe są również wykorzystywane w przypadku nawierzchni piaszczystych, jak również podczas aranżacji tarasów, balkonów oraz stajni.
Produkty oprócz głównej zalety, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa, posiadają również wiele innych, do których zaliczają się doskonałe właściwości antypoślizgowe, duża wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, łatwy, intuicyjny montaż oraz demontaż, różnorodność asortymentu pod względem wymiarów oraz kolorystyki, doskonałe właściwości amortyzujące oraz prostota konserwacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here