Rysy i wgniecenia w karoserii samochodów to poważny kłopot, z którym większość kierowców mierzy się co najmniej kilka razy. Wgniecenia powstają zarówno w trakcie kolizji z innym samochodem, jak i po uderzeniu w słupek podczas cofania. Nie są niczym estetycznym, ani tym bardziej pożądanym przez właściciela. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby się ich pozbyć. Jakie dokładnie?
Jak się usuwa wgniecenia samochodowe?
Redukcja wgnieceń w karoserii przebiega na kilka sposobów – np. mechaniczne, bezinwazyjne usuwanie, technika PDR czy tzw. bez lakierowania. W przypadku pierwszego rodzaju – jest to doskonała alternatywa dla napraw blacharsko-lakierniczych. Zaletą takiego sposobu jest brak konieczności szpachlowania i lakierowania, brak uszkodzeń warstwy ochronnej lakieru czy szybkość wykonania prac. Technikę bez lakierowania wykonuje się z kolei wtedy, gdy w trakcie zdarzenia nie naruszono struktury lakieru. Wgniecenia w zależności od stopnia uszkodzenia wykonuje się techniką wypychania elementu od wewnątrz, metodą redukcji od zewnątrz, techniką panelową czy prostowania. Najpopularniejsze jest jednak usuwanie wgnieceń PDR – innowacyjny sposób na przywrócenie karoserii dawnego blasku!
Na czym polega metoda usuwania wgnieceń PDR?
PDR to skrót oznaczający naprawienie wgnieceń bez lakierowania z zachowaniem bezinwazyjności i wysokiego poziomu bezpieczeństwa lakieru. W trakcie naprawy taką metodą fachowcy wypychają i wyciągają wgniecenia. To także idealny sposób na ochronę lakieru samochodowego. Należy jednak pamiętać, że jest to technika wymagająca ogromnej precyzji i dokładności. Dlatego naprawy i usuwanie wgnieceń DenKor dbają o bezpieczeństwo tego procesu.
Jakie zalety ma usuwanie wgnieceń z karoserii pojazdów?
Każda z technik wyróżnia się wieloma zaletami, z których najważniejszą jest głównie oszczędność czasu i pieniędzy. Usuwając zniekształcenia techniką PDR trzeba poświęcić na ten proces tylko pół godziny – w zależności od zaawansowania uszkodzeń. Te bardziej skomplikowane wymagają tradycyjnej techniki mechanicznej, która jednak również zapewnia wysoką dokładność. Warto korzystać z doświadczonych serwisów, które mają niezbędne zaplecze narzędzi, doświadczenie i zatrudniają wykwalifikowanych pracowników.