Regały chłodnicze i ich zastosowanie

Regały chłodnicze stanowią integralny element wszystkich sklepów samoobsługowych. To właśnie one sprawiają, że maksymalnie jesteśmy w stanie zwiększyć przestrzeń, która jest przeznaczona do eksponowania żywności. Regały chłodnicze, które obecnie dostępne są na rynku spełniają rygorystyczne normy ekspozycji chłodzonej żywności. Dobór tych właśnie urządzeń, zawsze zależy od rodzaju oraz wielkości powierzchni handlowej, jak również od dostępnego asortymentu towarów.

Czym są regały chłodnicze?

Regały chłodnicze, są to rozwiązania stworzone do tego, aby przez dłuższy czas magazynować i prezentować oferowane artykuły spożywcze. W takich regałach zazwyczaj panuje temperatura, która oscyluje od +2 do +10 stopni Celsjusza, a jest ona ustawiana przez elektroniczny sterownik temperatury. Dzięki temu, można zachować wszystkie walory smakowe oraz estetyczne danych produktów. Ponadto, dzięki takiej temperaturze, nie dochodzi do powstawania pleśni, jak i do rozwoju niebezpiecznych bakterii. To sprawia, że regały chłodnicze obecnie znajdziemy we wszystkich sklepach. Głównie są one wykorzystywania do przechowywania owoców, warzyw, wędlin, słów, czy też ryb.

Z czego składają się regały chłodnicze?

Każda osoba, która jest w posiadaniu takich właśnie regałów, czy też planuje ich zakup, powinna dobrze zaznajomić się z tym, jaka jest ich budowa i jakie mają funkcje. Wysoki poziom ich eksploatacji, jak również złożona konstrukcja poszczególnych ich elementów sprawiają, że regały takie muszą być systematycznie serwisowane. Regał chłodniczy składa się przede wszystkim z agregatu chłodniczego wewnętrznego, izolacji zrobionej ekologicznych pianek poliuretanowych oraz z blach powlekanych, paneli podświetlanych światłami LED, rolet ręcznych, półek ekspozycyjnych, jak i listwy cenowej.

Regały chłodnicze zasilane agregatem wewnętrznym lub zewnętrznym

Jeżeli chcemy kupić regały chłodnicze, to przede wszystkim na samym początku musimy się zastanowić, w jaki sposób będziemy je zasilać czynnikiem chłodniczym. Urządzenia, które mają wbudowany agregat chłodniczy są bardzo łatwe w użytkowaniu, jak również nie stanowi problemu ich podłączenie. Jedyne, co musimy zrobić, to podłączyć je do gniazdka 230V i następnie one same zaczną pracować. Koniecznie musimy jednocześnie pamiętać o tym, żeby regularnie czyścić parownik, ponieważ w innym wypadku może dojść do jego zatkania. Regały chłodnicze nie mające agregatu chłodniczego wymagają wizyty w profesjonalnym serwisie, gdzie trzeba wybrać odpowiedni agregat do mocy urządzeń i poprowadzić doprowadzić odpowiednie rurki miedziane do zasilania maszyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj