W Polsce tworzy się co raz więcej dróg asfaltowych po to, żeby dojazd do poszczególnych miejsc był łatwiejszy. Dużo w dzisiejszych czasach oprócz tworzenia nowych dróg również nakłada się asfalt na drogi, które są już zrobione z asfaltu, ale zostały uszkodzone poprzez przejeżdżające ciężkie wozy po drogach, które nie są dla nich przeznaczone. Kładzenie oraz układanie asfaltu często wymaga ciężkiej i dość długiej pracy. Tak że układanie asfaltu w celu naprawienia drogi liczy się do 2 tygodni zakaz przejazdu tą drogą, ponieważ oprócz czasu poświęconego w ułożenie asfaltu trzeba, odczekać aż asfalt zaschnie. My przygotowaliśmy artykuł pracach drogowych i tworzeniu nowych dróg oraz naprawie dróg. Jak jesteś zainteresowany tym tematem. To przeczytaj ten artykuł.

Budowa dróg asfaltowych

Budowa dróg jest bardzo wymagająca. Przy budowie dróg asfaltowych trzeba być bardzo dokładnym, żeby asfalt był równy, a nie krzywy. Budowa dróg trwa, bardzo długa jakby można byłoby pomyśleć. Pierwszym etapem budowy drogi asfaltowej jest usunięcie warstwy humusu. Jeśli jednak droga jest, bardzo stara konieczne jest zniszczenie starej konstrukcji. Skruszenie starej drogi można jedynie pominąć, jeśli stara droga jest stworzona ze żwiru lub jak jest żużlowa. Roboty drogowe Katowice to bardzo długie wykonywanie poszczególnych etapów. Dzielimy je na:

 1. Roboty przygotowawcze,
 2. Wykopy,
 3. Usunięcie wydobytych mas ziemnych,
 4. Tworzenie nasypów,
 5. Zagęszczenie gruntu w nasypach,
 6. Wyrównywanie terenu oraz zabezpieczenie powstałych konstrukcji.

Układanie asfaltu

Układanie asfaltu to bardzo trudny proces jak mogłoby się wydawać. Zaczęcie tej pracy zaczyna się od zamówienia materiału później jego transport w tym czasie wylanie oraz zagęszczenie w odróbkę i oddanie do użytku. Dla kierowców, którzy wykonują, tę pracę już długo jest to proste jednak dla grupy ludzi na budowie stanowi to durze wyzwanie i ryzyko. Asfalt jest to różnego rodzaju mieszanka mineralno-asfaltowa jest to przerób z ropy naftowej i jest, on wykorzystywany na budowę dróg asfalt często porównuje się do smoły. Składniki mieszanki asfaltowej to najczęściej to piasek, grysów i mączki wapiennej. Do układania asfaltu potrzebny nam jest bardzo dobry sprzęt, którym będziemy, układać asfalt są to: układarka, mas bitumicznych, rozściełacz asfaltu itd. Układanie asfaltu dzielimy, na kilka etapów, są to:

 1. Odbiór i transport mieszanki,
 2. Ocena wizualna mieszanki przed wbudowaniem,
 3. Wylewanie asfaltu,
 4. Zagęszczenie mieszanki,
 5. Nadanie odpowiedniej szorstkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here