Od czego zależy cena noclegu w hotelu

Cena noclegów w hotelach jest zależna od kilku czynników. O tym parametrze decyduje m.in. standard oferowany przez obiekt oraz jego lokalizacja. Czynnikiem, który może wpływać na ceny noclegów, jest niewątpliwie pora roku oraz atrakcyjność turystyczna odwiedzanego miejsca. Od czego dokładnie zależą ceny noclegów w hotelu i kiedy warto dokonać rezerwacji?

Czy hotele w atrakcyjnych turystycznie miejscach są droższe?

Wybierając nocleg w atrakcyjnej turystycznie miejscowości, najczęściej należy przygotować się na większy wydatek. Co jednak ciekawe – nie zawsze, a właściciele pensjonatów i hoteli czasami zaskakują niezwykle atrakcyjną ofertą. Od czego to zależy?

– Współcześnie większość rezerwacji odbywa się przez internet, a obiekty zgłoszone do ogólnoświatowych baz noclegowych chętnie przeceniają pokoje, które nie zostały zarezerwowane w danym dniu. W praktyce wygląda to tak, że bukując pokój tego samego dnia, można liczyć nawet na 50% zniżkę – wyjaśnia manager ***Sleep Hotel we Wrocławiu.

Cena noclegu zależna od standardu hotelu

Standard i wystrój wnętrz hotelowych pokoi mają duży wpływ na koszty. Im wyższa jakość usług i komfort podczas pobytu – tym najczęściej wyższa jest cena. Hotele z eleganckim i wygodnym wyposażeniem są więc bardziej kosztowne, jednak zazwyczaj jest to adekwatne do satysfakcji gości.

Klasyczne i drogie umeblowanie, wygodny sen i cisza są więc w cenie, a miłośnicy komfortowego wypoczynku często decydują się na większy wydatek po to, aby wypocząć w profesjonalnie obsługiwanym i czystym miejscu.

Koszt noclegu a pory roku i sezony

Wynajem pokoju hotelowego różni się cenowo w zależności od sezonów turystycznych. Przykładowo wybierając hotel nad morzem w grudniu, koszt z pewnością będzie niższy niż w przypadku lata. Wyższe ceny w sezonach wakacyjnych są spowodowane dużą ilością turystów oraz dodatkowymi atrakcjami w postaci plaż, gór oraz ciepłych jezior. Warto pamiętać, że ceny hoteli w dużych miastach są na ogół stałe i nie zmieniają się w zależności od sezonów.

Wielkość pokoju hotelowego a cena za pobyt

Pokoje hotelowe mogą pomieścić od jednej do nawet kilku osób. W przypadku klasycznej jedynki koszt jest na ogół niższy. Wybór dużego pokoju kilkuosobowego wiąże się naturalnie z większą opłatą. Na szczycie cenowym są komfortowe apartamenty, które składają się z kilku pomieszczeń, oferujących przestrzeń sypialną, dzienną i ewentualnie gabinet do pracy.

Długość pobytu i czas także ma znaczenie

Decydując się na dłuższy pobyt w hotelu, można najczęściej liczyć na korzystne rabaty. W przypadku noclegów jednodniowych, w większości sytuacji koszt jest standardowy. Czas rezerwacji bywa czynnikiem obniżającym cenę, a zabukowanie hotelu kilka tygodni wcześniej może być tańsze. Biorą jednak pod uwagę, opnie osób, które często korzystają z wyszukiwarek internetowych – czasami trafia się promocja na tzw. last minute.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here