Stała współpraca z firmą kurierską - gwarancja niższych kosztów?

Nie ulega wątpliwości, że pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na wzrost zapotrzebowania w handlu zagranicznym, a tym samym w dostawach. Dlatego też prowadząc firmę związaną z wysyłką towarów niezwykłe istotną rolę odgrywa nie tylko odpowiednie i bezpieczne dostarczenie produktów, ale również ważne są kwestie finansowe. Czy stała współpraca z firmą kurierską jest gwarancją niższych kosztów? Wyjaśniamy.

Czy umowa z firmą kurierską się opłaca?

Na początkowych etapach prowadzenia firmy związanej z wysyłką towarów do różnych miejsc świata, m.in. takich jak Łotwa, Estonia, Litwa czy Białoruś zazwyczaj przesyłki nadawane są 1-2 razy w tygodniu. Niemniej jednak w sytuacji, gdy obrót firmy wzrasta, a przedsiębiorstwo obserwuje wzrost zapotrzebowania na wysyłkę paczek, korzystanie z oferty firm kurierskich dla klientów indywidualnych okazuje się nieopłacalne. Z tego powodu naprzeciw przedsiębiorcom wychodzą firmy kurierskie takie jak EUPACO z Mrokowa, które w swojej ofercie posiadają specjalne rozwiązania dla stałych klientów. Przy dłuższej współpracy można liczyć na zadowalające oferty cenowe, a co więcej w zależności od częstotliwości i ilości paczek, przewoźnicy proponują również specjalne pakiety biznesowe.

Warto wspomnieć o tym, że nawiązanie długoterminowej umowy z firmą kurierską to nie tylko bardziej opłacalne finansowo rozwiązanie, ale również szansa na zaoszczędzenie czasu. W przypadku stałej współpracy kurier zgłasza się po paczki codziennie w określonej porze dnia, bez konieczności każdorazowego zamawiania usług, co dodatkowo sprawia, że nie musimy martwić się tym, że nie zdążymy na czas zamówić kuriera, a tym samym dostarczyć paczki.

Jak wybrać dobrą firmę kurierską?

Przed wyborem firmy kurierskiej przede wszystkim należy określić swoje oczekiwania i potrzeby, a także to, do jakich państw chcemy wysyłać konkretne towary. Warto jednak zdecydować się na firmy kurierskie oferujące możliwość wysyłki międzynarodowej, co pozwala na rozszerzenie oferty swojej firmy, a tym samym zwiększenie jej dochodów. Przy wyborze przewoźnika należy również zwrócić uwagę na faktyczny czas realizacji zamówienia, który determinuje zadowolenie klientów oraz kontrahentów z otrzymanych towarów. Co więcej, dobrym wyborem będą firmy kurierskie posiadające w ofercie możliwość wysyłki paczki tego samego dnia, a także nadania ekspresowych przesyłek kurierskich, które pozwalają dostarczyć ważne dokumenty lub artykuły w o wiele szybszym czasie.

Wybierając firmę kurierską w czasach panującej pandemii COVID-19 istotną kwestię odgrywa procedura odbioru paczek. Mianowicie aktualnie każdy pragnie ograniczać kontakty z innymi, a tym samym zapobiegać rozprzestrzenianiu się, a także zakażeniu koronawirusem. Dlatego też pracownicy dobrych firm kurierskich zobowiązani są nie tylko do regularnej dezynfekcji rąk i noszenia maseczek, ale również dezynfekcji przesyłek. Kurierzy podczas odbioru paczek zachowują odpowiedni dystans, a co więcej niektórzy przewoźnicy zrezygnowali z konieczności potwierdzania odbioru przesyłki od adresata własnoręcznym podpisem, co dodatkowo ogranicza kontakt do absolutnego minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here