Szykowny ogród

Najmodniejszą tendencją w architekturze wnętrz ostatnich dekach jest kamień. Kamień panuje na salonach – posadzkach, ścianach, blatach i parapetach. Najnowsze trendy promują styl „cave” – surową przestrzeń, przypominającą jaskinię. W nią właśnie wpisuje się kamień, który ma za zadanie wychodzić z domu, tworząc integralną część z ogrodem.

Jednym z popularniejszych surowców, ze względu na mnogość jego form jest granit. Występuje on pod postacią od małych kamyczków, często służących do zaakcentowania obrzeży rabatów, po wielkie kamienne płyty, wyściełające taras, czy nawet tworzące elewacje domu.

Granit – król ogrodu

Dzięki swojej wytrzymałości, twardości oraz odporności na mróz przez długie lata nie zmienia swojego koloru czy struktury, nie wymagając impregnacji. Podążając za stworzeniem jednolitej, spójnej aranżacji z wnętrzem domu, warto zastosować granit w ogrodzie na zasadzie minimalistycznych akcentów lub w skali max.

Na małych przestrzeniach granit doskonale sprawdzi się w ogródkach skalnych, eksponując swoją strukturę, uzupełnioną o niskopienną roślinność dla stworzenia naturalnej aranżacji, czy do obsadzenia oczek wodnych.

W postaci drobnych kamieni, kostki czy łupków może posłużyć do wypełnienia zaplanowanych alejek czy ścieżek. To rozwiązanie jest wyjątkowo efektowne i łatwe do uzyskania, bez pomocy fachowców.

Chcąc bardziej podkreślić walory granitu, warto zastosować go w formie wielkoformatowych, polerowanych kamiennych płyt, na obłożenie tarasu czy schodów. Taka aranżacja sprawdzi się w uporządkowanym, majestatycznym stylu, dodającym ogrodowi elegancji i klasy.

Granit może posłużyć również do stworzenia ogrodzenia, w połączeniu z drewnem, metalem czy betonem, stanowiąc wyjątkowo wytrzymałą, a zarazem naturalną konstrukcję.

Spójny i naturalny styl

Wcześniej planując budowę domu, aranżację ogrodu traktowało się jako oddzielny niepowiązany temat. Obecne tendencje w wystroju wnętrz proponują aranżacje, które się przenikają. Zastosowanie tych samych materiałów w środku i na zewnątrz daje wrażenie harmonii i spokoju, tworząc koherentny efekt. Projektując przestrzeń, mającą w założeniu tworzyć spójna całość, warto zaplanować zakup w hurtowni kamienia, elementy wystroju wewnątrz, jak i na zewnątrz. Granit Olsztyn dostępny jest w różnych formach i wielkościach, dzięki czemu w jednym miejscu wyposażyć się można w blat kuchenny, płytę elewacyjną i ogrodzenie posesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here