Profesjonalne wyposażenie kuchni do domu? Dlaczego nie!

Profesjonalne wyposażenie kuchni kojarzy się przede wszystkim z lokalami gastronomicznymi. Z jednej strony jest to słuszny tok myślenia, bo w kuchniach restauracyjnych praca powinna być płynna i niezawodna. Z tego powodu restauratorzy, wybierając wyposażenie kuchni gastronomicznej, zwracają uwagę na jego jakość i często również wszechstronność.

Miłośnicy przygotowywania domowych posiłków również, coraz częściej, zastanawiają się w pierwszej kolejności nad funkcjonalnością i trwałością poszczególnych elementów wyposażenia kuchni. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego warto wybrać profesjonalne wyposażenie do Twojej kuchni!

Higieniczna i wytrzymała stal nierdzewna

Jeśli miałeś kiedykolwiek okazję widzieć restaurację, nomen omen, „od kuchni”, to na pewno nie umknęło Twojej uwadze, że wyposażenie kuchni gastronomicznej to w głównej mierze stal nierdzewna. I nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Kucharze preferują ten materiał z kilku powodów.

Przede wszystkim dlatego, że stal nierdzewna jest niezwykle odporna na uderzenia, korozję i wysokie temperatury. Po drugie dlatego, że jest materiałem antybakteryjnym i biologicznie obojętnym. Nie zmienia koloru, smaku ani zapachu żywności. I wreszcie, stal nierdzewna jest niezwykle praktyczna i łatwa do czyszczenia.

Nie oznacza to oczywiście, że musisz się decydować na to by całe wyposażenie kuchni było wykonane ze stali. Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór tego materiału w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia, takich jak zlewozmywak czy blat roboczy.

Profesjonalne wyposażenie gastronomii – idealnie zoptymalizowana przestrzeń

Wbrew pozorom optymalnie zorganizowana przestrzeń kuchenna to nie tylko meble w zabudowie. Obecnie istnieje o wiele więcej innowacyjnych opcji przechowywania niż jeszcze kilka lat temu. Wysuwane półki, kosze typu cargo, ulepszone szafki narożne, wysuwane szafki na olej i przyprawy i wiele więcej. Jeśli ze uwagą przeanalizujesz to, czego i gdzie używasz (w którym miejscu w kuchni), będzie Ci łatwiej zdecydować jaki rodzaj schowków czy pojemników będzie dla Ciebie najlepszy. Dla przykładu wkładki w szufladzie na przyprawy pomogą Ci utrzymać w porządku małe, wiecznie przewracające się pojemniki, natomiast umieszczenie noże czy przyborów kuchennych na prowadnicach magnetycznych sprawi, że zawsze będą one „pod ręką”.

Doskonałym rozwiązaniem, będzie również umieszczenie w dużej szufladzie selektorów kuchennych na odpady, dostępnych m.in w https://comitor.pl. Właściciele lokali gastronomicznych często się na nie decydują, ponieważ dzięki nim oszczędzają sporo miejsca na podłodze. Więcej pomysłów i inspiracji znajdziesz wpisując w wyszukiwarce frazy kuchnia wyposażenie lub wyposażenie gastronomii.

Ergonomia w kuchni

Czynniki zewnętrzne, takie jak dostępna powierzchnia i przyłącza mediów, często z góry narzucają rozmieszczenie sprzętu. Jeśli nie chcesz całkowicie przearanżować miejsca do przechowywania i urządzeń w kuchni, ulepszenie stanowisk do przygotowywania żywności to prosty i skuteczny sposób na zmaksymalizowanie ergonomii w kuchni.

Szefowie kuchni uważają, że czysty i uporządkowany blat jest niezwykle cenny w zwiększaniu szybkości i wydajności pracy. Organizując swoje stanowisko przygotowywania posiłków, wprowadzasz do kuchni tak bardzo potrzebny porządek i jednocześnie ułatwiasz i uprzyjemniasz sobie pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here