Kolagen z tołpygi jako pomoc w utrzymaniu młodzieńczego wyglądu

Kolagen to życiodajne białko, które ma rewelacyjne właściwości i pomaga w utrzymaniu pięknego wyglądu przez lata. Wytwarzany jest przez organizm, jednak z wiekiem jego produkcja spada, a jedynym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety. Czy na rynku można znaleźć kolagen biologicznie aktywny? Z naszego artykułu dowiesz się, czym jest rybi kolagen z tołpygi.

Kolagen a piękny wygląd skóry

Kolagen jest podstawowym białkiem budulcowym organizmu człowieka i jest głównym składnikiem macierzy pozakomórkowej większości tkanek. Stanowi około 30% wszystkich białek w organizmie. Głównie buduje tkankę łączną. Jego niezwykły i skomplikowany skład, a także ogrom pełnionych funkcji stanowią przedmiot badań naukowych od wielu lat. Występuje w skórze, we włosach, rogówce oka, narządach wewnętrznych. Wpływa na ogromną ilość procesów, w tym między innymi pracę mięśni i stawów oraz ochronę narządów wewnętrznych. Kolagen jest odpowiedzialny za:

  • elastyczność i napięcie skóry,
  • ochronę narządów wewnętrznych,
  • gojenie się ran,
  • zrastanie kości,
  • piękny wygląd włosów, skóry i paznokci,
  • elastyczność naczyń krwionośnych.

Niestety wraz z wiekiem zdolność organizmu do produkcji kolagenu się zmniejsza. Dzieje się tak już po 26 roku życia i widać to w postaci pogorszenia wyglądu oraz kondycji skóry. Traci ona swój zdrowy, młody i promienny wygląd, przestaje być promienna i pełna blasku. Pojawiają się też pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek, szarości skóry i braku napięcia. Dodatkowo mogą temu towarzyszyć bóle mięśni i stawów oraz podatność na łamliwość kości. Oprócz tego gorzej funkcjonują naczynia krwionośne i limfatyczne. Warto w tym czasie wesprzeć pracę swojego organizmu i sięgnąć po suplement kolagenu w kapsułkach.

Najbardziej wartościowy kolagen z tołpygi

Kolagen naturalny do celów komercyjnych pozyskuje się z ryb słodkowodnych. Jest to najlepszy dostępny i możliwy do wytworzenia kolagen, ponieważ w największym stopniu przypomina ten produkowany przez organizm człowieka. Oprócz tego kolagen z ryb to całkowicie naturalne białko, pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń i odznaczające się doskonałymi właściwościami kosmetycznymi. Jest znacznie lepszy niż tradycyjny kolagen pozyskiwany ze ssaków. Najlepszym produktem jest natomiast kolagen z tołpygi. Ryba ta należy do rodziny karpiowatych. Odznacza się zawartością:

  • najbardziej wartościowego kolagenu,
  • polipeptydów,
  • aminokwasów.

Doskonałe właściwości tołpygi przypisywane są sposobowi jej odżywiania. Żywi się ona wyłącznie glonami. Kolagen otrzymywany z jej skóry ma wysoką wytrzymałość fizyczną i chemiczną oraz jest aktywny biologicznie, dzięki czemu łatwo się wchłania.

Jak stosować kolagen z tołpygi?

Spożywanie kolagenu to doskonały sposób, aby zachować młodzieńczy wygląd na dłużej. Doskonale sprawdza się u wszystkich osób, które chcą zadbać o elastyczność skóry i zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu. Pomaga również w przypadku już widocznych zmarszczek, ponieważ wpływa na ich spłycenie. Jak mówi ekspert ze sklepu ze zdrową żywnością i suplementami Natvita:

Kolagen z tołpygi to doskonałe wsparcie w utrzymaniu młodzieńczego blasku skóry, ale też całego ciała. Działa nie tylko na wygląd i spłycenie zmarszczek, ale też zapobiega kontuzjom narządu ruchu, przyspiesza powrót do zdrowia po złamaniach, a także wpływa na lepsze gojenie ran. Doskonale sprawdza się przy problemach ze stawami, które w większości dotykają osoby starsze. Aby zauważyć efekty, kolagen należy suplementować przynajmniej przez 3 miesiące, a dopuszczalna dawka substancji to nawet 10 g dziennie w zależności od organizmu.

Kolagen z tołpygi bez wątpienia pozytywnie wpływa na piękny wygląd skóry. Warto rozpocząć jego suplementację, aby dłużej cieszyć się gładką cerą bez jakichkolwiek zmarszczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here