Czy apartamenty noclegowe są zaopatrzone w lodówkę?

Apartamenty noclegowe to w miarę nowa forma usług dla turystów i wczasowiczów, ale szybko zdobyła sobie uznanie wielu osób lubiących podróżować. Wśród najważniejszych zalet użytkownicy podkreślają zwłaszcza indywidualny dostęp do kuchenki i lodówki, a więc możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków. Udogodnienia i poczucie swobody w trakcie pobytu gości sprawiają, że apartamenty noclegowe mają coraz liczniejszą frekwencję.

Jedną z najpopularniejszych form podróżowania są wyjazdy rodziców z dziećmi lub w kilkuosobowych grupach przyjacielskich. Branża turystyczna zawsze dbała o ten typ klientów i starała się dopasować do ich wymagań. Od chwili gdy okazało się, że apartamenty noclegowe odpowiadają potrzebom sporej części turystów, z roku na rok pojawia się ich coraz więcej.

– Naszą placówkę odwiedza wiele rodzin i małych grup, ale częstymi gośćmi są także osoby podróżujące w parach – mówi specjalista z Apartamenty Przy Głównym Deptaku w Wiśle, popularnej miejscowości turystycznej w Beskidzie Śląskim, tuż przy granicy z Czechami. – Odpowiada im przede wszystkim większa swoboda podczas pobytu niż to co oferują hotele czy ośrodki wczasowe. Mieszkając u nas czują się bardziej u siebie, tak jakby zamieszkali na krótko w przepięknej okolicy. Konkurencyjne są także ceny pobytu u nas.

Standard apartamentu noclegowego

Apartamenty noclegowe to często prywatne mieszkania przystosowane do wynajmu krótkoterminowego. Czasem może to być cały budynek podzielony na lokale udostępnione turystom, a czasem tylko jego wydzielona część. Z zewnątrz wyglądają jak zwykłe kamienice czy budynki wielorodzinne – bez szyldów, neonów, banerów reklamowych. W każdym razie prawie zawsze nie ma w nich recepcji, a kontakt z właścicielem odbywa się prze telefon lub internet.

Lokale z reguły są jedno- lub dwupokojowe. Obowiązkową strefą w segmencie jest część kuchenna – najczęściej aneks, czasem wspólna kuchnia dzielona między kilka pokoi. Apartament powinien być wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia i przedmioty, które są w zwykłych mieszkaniach. W części kuchennej musi być płyta grzewcza bądź kuchenka do przygotowywania posiłków, lodówka, szafki z naczyniami, zastawą i sztućcami.

Łazienka z niezbędnymi instalacjami musi być zaopatrzona w podstawowe środki czystości i ręczniki. Oprócz tego goście mają do dyspozycji np. żelazko z deską do prasowania, stojak do suszenia, suszarkę do włosów itp. Dostęp do pralki może być dzielony na kilka lokali. Liczba miejsc noclegowych zależy od lokalu – podstawowy standard to dwuosobowe łózko, ale często znajdują się dodatkowe miejsca dla kolejnych osób.

Domowe warunki

Swoboda podczas mieszkania w apartamencie noclegowym to jedna z największych jego zalet. Bez problemów można przyjmować w nich gości z zewnątrz, a nawet zapraszać ich na noc. Jedynym ograniczeniem jest przestrzeganie zasad dobrego sąsiedztwa, tak jak w każdym budynku mieszkalnym. To nie jest miejsce przeznaczone na głośne zabawy i huczne świętowanie.

Podróżujące rodziny cenią sobie odtworzenie w nowym miejscu warunków podobnych do życia w domu. Sami robią zakupy w lokalnych sklepach, a produkty spożywcze mogą przechowywać w lodówce. Przygotowywanie posiłków własnymi siłami to spora oszczędność zwłaszcza w drogich miejscowościach turystycznych, gdzie w restauracjach, a nawet zwykłych punktach gastronomicznych obowiązują wysokie ceny. Możliwość prania, suszenia, prasownia itp. pozwala na zabieranie w podróż mniejszej ilości ubrań. Standardem jest także wyposażenie pokoju w telewizor oraz dostęp do szybkiego internetu.

W apartamentach noclegowych należy samodzielnie utrzymywać porządek w trakcie pobytu oraz wyrzucać śmieci. Można te czynności zlecić obsłudze, ale wtedy należy doliczyć dodatkową opłatę za serwis. Podobnie jest z wymianą pościeli podczas zakwaterowania. Warto więc o szczegółowe informacje w tego typu sprawach zapytać w momencie ustalania z administratorem szczegółów pobytu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here