Pieniny to niezwykle malowniczy region Polski, który zachwyca swoim bogactwem przyrodniczym, ciekawymi zabytkami oraz świetną infrastrukturą turystyczną. Trudno się zatem dziwić, że zarówno w sezonie letnim i zimowym przyciąga mnóstwo turystów spragnionych wypoczynku z dala od zgiełku miast, w otoczeniu urzekającej przyrody. Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek na swój urlop.

Zwiedzanie zabytków i pomników przyrody

Pieniny to teren o bogatej historii pełen wyjątkowych historycznych zabytków. Wędrując po malowniczych szlakach, można natrafić na wiele cennych obiektów, które są świadectwem dawnych czasów i wpisują się w piękno krajobrazu. Symbolem Pienin i doskonałym są średniowieczne zamki w Czorsztynie i Niedzicy leżące po obu stronach Jeziora Czorsztyńskiego, które można przepłynąć statkiem wycieczkowym, rowerem wodnym, kajakiem czy żaglówką. Turyści mogą również odwiedzić Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szlachtowej, kościółek w Dębnie czy Kościół parafialny św. Marcina Biskupa w Grywałdzie.

Jednak nie tylko zabytki architektury przyciągają turystów do Pienin. Region ten może poszczycić się również unikatowymi pomnikami przyrody, takimi jak szczyt Lubań z wieżą widokową, powulkaniczna góra Wdżar, Sokolica, Trzy Korony – najwyższy szczyt Pienin, czy Pieniński przełom Dunajca złożony z monumentalnych ścian skalnych i zakoli tej słynnej rzeki.

Aktywny wypoczynek w Pieninach

Miłośnicy aktywnego wypoczynku w Pieninach znajdą swój azyl. Wśród licznych szlaków turystycznych każdy znajdzie coś dla siebie – od łatwych tras dla początkujących, po wymagające ścieżki dla zaawansowanych miłośników trekkingu. Można je pokonywać pieszo bądź w niektórych przypadkach rowerem, ponieważ w Pieninach nie brakuje asfaltowych i górskich ścieżek rowerowych.

W tym regionie niezwykłą popularnością cieszą się spływy tratwą flisacką po Dunajcu, zaś w sezonie zimowym turyści mogą skorzystać z oferty ośrodka narciarskiego Czorsztyn-Ski położonego nieopodal Hotelu Pod Wulkanem w Kluszkowcach.

Atrakcyjna oferta hotelowa i gastronomiczna

Pobyt w Pieninach nie byłby jednak wystarczająco udany bez możliwości skorzystania z zadowalającej oferty hotelowej i gastronomicznej. Wiele obiektów noclegowych, takich jak wspomniany wcześniej Hotel Pod Wulkanem w Kluszkowcach, oferuje swoim gościom noclegi z wyżywieniem i dostęp do licznych lokali gastronomicznych, tworząc doskonałe warunki do wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here