Czy mezoterapia to dobra alternatywa dla botoksu?

Wstrzykiwanie toksyny botulinowej to bardzo skuteczny zabieg, jednak pozwala on na poradzenie sobie tylko z konkretnymi oznakami starzenia. Wiele osób nie chce również decydować się na takie działanie, woląc zastąpić je innymi metodami. Alternatywą dla botoksu może być np. mezoterapia igłowa. Czy zabieg ten działa tak samo? Kiedy warto na niego postawić?

Mezoterapia igłowa zamiast botoksu? 

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu preparatu rewitalizującego (tzw. mezokoktajlu) dopasowanego do kondycji skóry i potrzeb danego pacjenta. Zabieg ten bazuje na drobnych nakłuciach, które w większości przypadków są niemal zupełnie nieodczuwalne. Podczas całego procesu dostarcza się skórze ważne składniki odżywcze, które poprawiają jej elastyczność i napięcie, jednocześnie dogłębnie ją nawilżając.

Istnieją specjalne preparaty rewitalizujące inspirowane działaniem toksyny botulinowej. Oznacza to, że pozwalają one na uzyskanie dość podobnego efektu bez konieczności wstrzykiwania botoksu. Mowa tu o rozluźnieniu mięśni mimicznych, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek i regeneracji skóry. Dzięki temu mezoterapia igłowa w wielu przypadkach może być dobrą alternatywą dla botoksu.

Botoks można też połączyć z innymi zabiegami w celu zwiększenia jego skuteczności. W tym przypadku również doskonale sprawdza się mezoterapia igłowa. Wówczas można uzyskać wyraźne spłycenie zmarszczek, jednocześnie poprawiając nawilżenie skóry i ją regenerując.

Mezoterapia czy botoks? 

Wybór pomiędzy botoksem a mezoterapią powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry danej osoby. Niektórzy klienci gabinetów kosmetycznych chcą jedynie odżywić skórę bez bardzo widocznego spłycania zmarszczek. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie właśnie mezoterapia igłowa.

Efekty uzyskiwane za pomocą botoksu i mezoterapii igłowej nieco się różnią. Niektórym osobom zależy na wyraźnym spłyceniu zmarszczek, podczas gdy inne chcą tylko poprawić kondycję skóry. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretny zabieg warto skontaktować się z pracownikami gabinetu i przedstawić swoje wymagania. Takie osoby bez problemu polecą odpowiednią usługę  – mówi specjalistka z gabinetu kosmetycznego Face-Med w Warszawie.

Czasem istnieją także przeciwwskazania do wykonania niektórych zabiegów, wynikające np. z alergii. Z tego powodu warto skonsultować się ze specjalistami i przedstawić wszystkie wymagane informacje o swoich potrzebach i stanie zdrowia. Na tej podstawie będzie można wybrać zabieg, który sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here