Czy w samochodzie z wypożyczalni można przewozić zwierzęta?

Zwierzak wewnątrz samochodu to nierzadki widok na drodze. Psy i koty już od pierwszych miesięcy życia są przyzwyczajane do podróżowania autem, aby oszczędzić im stresu podczas przejazdów do weterynarza. Wiele osób decyduje się także na zabranie swojego pupila na wakacje. O ile jest to Twój samochód, masz do tego pełne prawo. Ale co jeśli podróżujesz samochodem z wypożyczalni? Czy w tym przypadku możesz przewozić w nim swoje zwierzę?

Czy przewóz zwierząt domowych samochodem jest zgodny z prawem?

Jeśli jesteś świeżo upieczonym właścicielem zwierzaka domowego, zapewne zastanawiasz się, czy możesz przewozić go własnym autem. W końcu jakoś musisz dotrzeć z nim np. do weterynarza. Dobra wiadomość jest taka, że w Kodeksie Drogowym nie ma konkretnych wytycznych, co do przewozu zwierzaków domowych. Możesz więc przewozić zarówno małe zwierzątka takie jak chomiki, świnki morskie lub szynszyle, jak i duże psy, czy koty. Warto przy tym pamiętać, że to zdrowie i bezpieczeństwo Twojego pupila są tu najważniejsze i to nimi powinieneś się kierować. Jeśli Twój zwierzak źle znosi podróż autem, staraj się robić to jak najrzadziej.

Jak powinno się przewozić zwierzęta w samochodzie?

Żeby bezpiecznie podróżować ze swoim pupilem, trzeba się odpowiednio przygotować. W przypadku gryzoni i kotów najważniejszą kwestią jest transporter. Możesz go postawić na podłodze za przednim fotelem, dociskając go siedziskiem, aby go unieruchomić. Jeśli jest to niemożliwe, umieść transporter na tylnym siedzeniu i zabezpiecz go pasami. To ochroni go przed urazami w razie ewentualnego wypadku samochodowego.

 Właściciele psów, szczególnie tych dużych, mają trochę bardziej utrudnione zadanie. Czworonóg powinien podróżować tak, aby nie przeszkadzać w trakcie jazdy. Nie może więc znajdować się na przednim siedzeniu albo wędrować po pojeździe! Najlepiej przewozić go na tylnej kanapie, którą oddziela się kratką. Inną opcją jest transport psa w bagażniku. Pamiętaj o tym, aby zdemontować półkę, by zwierzak miał czym oddychać.

Czy w aucie z wypożyczalni można przewozić zwierzęta?

Dla wypożyczalni samochodów takich jak np. wypożyczalnia 57rent.pl z Warszawy najważniejszą wartością jest bezpieczeństwo ludzi i ich pupili. Z tego powodu w większości przypadków przewóz zwierzaka w wynajętym samochodzie nie jest możliwy. Dla psa, czy kota jest to zupełnie nowe środowisko, pełne obcych zapachów i bodźców co wiąże się z dużym stresem. W jego wyniku czworonóg może uszkodzić auto, a to naraża wypożyczalnię samochodów na straty. Co więcej, nie każdy właściciel odpowiednio dba o przewóz swojego pupila, a przecież auta nie są wyposażone w potrzebne do tego sprzęty. Dlatego wypożyczalnie samochodów zabraniają podróży z psami i kotami, aby zminimalizować ryzyko niebezpiecznej sytuacji na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here