Dla kogo przeznaczone są materace antyodleżynowe?

Materace antyodleżynowe najczęściej są stosowane przez osoby starsze, ale nie tylko. Stanowią one bardzo istotny element profilaktyki przeciwodleżynowej. Nie tylko zapobiegają powstawaniu bolesnych ran, ale również ułatwiają ich wyleczenie. Tego rodzaju materace są potrzebne osobom, które dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. Z poniższego artykułu dowiesz się, kto najczęściej z nich korzysta i na czym polega ich działanie.

Najważniejszą zaletę materacy antyodleżynowych stanowi ich konstrukcja. Zostały one przygotowane w taki sposób, by nacisk na różne części ciała był zmienny. Dzięki temu zapewniają osobie leżącej pewnego rodzaju ruch. Ponadto masują i dotleniają skórę, co sprawia, że nie dochodzi do pojawiania się odleżyn, czyli bolesnych ran spowodowanych przebywaniem w jednej pozycji. Pracownik sklepu z łóżkami Meblove24 mówi: Stosowanie materaca antyodleżynowego w niektórych przypadkach jest bardzo ważne, ponieważ za jego pomocą możliwe jest nie tylko zapobieganie, ale również leczenie odleżyn. Jeśli opiekujesz się osobą, która przez większość lub przez cały czas musi leżeć, zastanów się nad zakupem dobrego materaca antyodleżynowego.

Kiedy warto kupić materac antyodleżynowy?

Materac antyodleżynowy jest przeznaczony głównie dla osób, które ze względu na swoje zdrowie nie mogą się poruszać lub ich ruch jest ograniczony. Jeśli dużo czasu spędzają w łóżku bez możliwości zmiany pozycji, powinny być ułożone na odpowiednim podłożu. Właściwie dobrany materac zapewni im wygodę i co najważniejsze – zapobiegnie powstawaniu bolesnych ran. Materace antyodleżynowe są więc polecane przede wszystkim seniorom. Osoby starsze zazwyczaj dużo czasu spędzają w łóżku, ponieważ nie mają siły na częste wstawanie. Zbyt długie odpoczywanie w jednej pozycji może spowodować problemy zdrowotne w postaci odleżyn, dlatego w takich przypadkach warto stosować odpowiednio dobrane materace. Najlepiej sprawdzają się one w przypadku osób, które mają problemy reumatyczne.

Dobrym pomysłem jest również zakup materaca antyodleżynowego dla osób niepełnosprawnych czy obłożnie chorych. Niestety nie tylko seniorzy spędzają dużo czasu w łóżku – niekiedy także osoby młode są zmuszone przebywać w pozycji leżącej ze względu na swój stan zdrowia. Też są narażone na powstanie odleżyn, dlatego w ich przypadku również ważne jest korzystanie z materaców antyodleżynowych. Takie podłoża do spania polecane są osobom po różnych zabiegach czy wypadkach. Wspomagają one rehabilitacje i zapobiegają pogorszeniu się stanu zdrowia. Dzięki nim chory ma zapewnioną wygodę i spokojny odpoczynek. Nie musi się bowiem obawiać bolesnych ran, powstających na skutek długiego leżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here