Tlen w sprayu. Właściwości i zastosowania

Tlen w sprayu jest niewielki, a więc nie zajmuje dużo miejsca i można go ze sobą nosić nawet w torebce. Dobrze zastępuje w działaniu koncentrator lub butlę tlenu, do których w danym momencie nie ma dostępu. To doskonały produkt dla osób z deficytem tlenowym różnego pochodzenia i stopnia. Jest tani, poręczny, a poza tym zapewnia szybką reakcję. Co jeszcze należy wiedzieć o tlenie w sprayu?

Zastosowanie i właściwości tlenu w sprayu

Tlen w sprayu bardzo często sprawdza się w ratownictwie medycznym. Można z niego korzystać także w warunkach domowych. Stosują go zarówno ludzie bez większych dolegliwości, którzy w danym momencie potrzebują doładowania tlenem, jak i ci potrzebujący go doraźnie. – Inhalacja przeprowadzana jest szybko i sprawnie, bez względu na miejsce czy okoliczności. Wystarczy zaledwie kilka wdechów, aby poczuć się lepiej, a więc poprawić saturację krwi czy samopoczucie – tłumaczy przedstawiciel firmy Medicus Kostka. Mogą z niego korzystać wszyscy ludzie, niezależnie od wieku.

Dla kogo przeznaczony jest tlen w sprayu?

Tlen w sprayu z pewnością będzie dobrym akcesorium szczególnie dla:

  • astmatyków,
  • osób z niewydolnością oddechową,
  • osób przewlekle chorych,
  • kierowców zawodowych,
  • przewlekle zmęczonych,
  • osób cierpiących na bezsenność,
  • osób cierpiących na bezdech,
  • osób chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Bardzo często tlenu w sprayu używają również sportowcy – zazwyczaj bezpośrednio po intensywnym treningu czy dużym wysiłku. W takich chwilach gwałtownie może spadać wydolność organizmu, dlatego szybko trzeba dostarczyć mu niezbędnego do życia tlenu. Niewiele osób o tym wie, ale mogą z niego korzystać również studenci czy biznesmeni, ponieważ znacząco obniża poziom stresu, który wytwarza się podczas pracy w nerwowych warunkach. Dodatkowo poprawia koncentrację i wzmacnia pamięć. Jeżeli chodzi o ludzi mających problem ze spaniem – tlen spowalnia puls oraz wprowadza organizm w stan relaksu, dlatego łatwiej się dzięki niemu zasypia. Może się przydać także kierowcom, ponieważ niweluje senność i ogranicza ciągłe ziewanie.

Tlen jest ważny podczas spożywania posiłków, szczególnie tych tłustych czy wysoko węglowodanowych. Pomaga osobom otyłym przyspieszyć metabolizm. Jest też niezawodnym sposobem na pozbycie się z organizmu alkoholu. Dla podróżujących tlen w sprayu również może okazać się zbawienny, ponieważ nogi, które będą wymagały dokrwienia, uzyskają je z pomocą powietrza w sprayu. Dzięki temu z mięśni zniknie uczucie odrętwienia.

Nie wszystkim osobom dodatkowa porcja tlenu będzie potrzebna, dlatego aby zbadać jego poziom we krwi, warto zakupić również pulsoksymetr. Oczywiście zanim dokona się właściwego zakupu, koniecznie trzeba sprawdzić opinie o produkcie. Najlepiej wybierać polecane środki ze sprawdzonych firm.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here