Jak ustawić reflektory led?

Wiele osób kupując nowy samochód wybiera model wyposażony w led reflektory i po pierwszej wieczornej podróży styka się z problemem.

Okazuje się, że reflektory LED oświetlają ledwie 30 metrów przed samochodem. Wtedy pojawia się pytanie, co zrobić w takiej sytuacji. Na szczęście rozwiązanie jest stosunkowo proste. Wystarczy je odpowiednio ustawić. W tym krótkim poradniku pomożemy ci to zrobić.

Ku uciesze wielu kierowców, dla których led reflektory są nowością, ich ustawienie bardzo mocno przypomina ustawienie standardowych lamp samochodowych. Jest tak w przypadku lamp zbudowanych z dwóch modłów. Podobnie jak w lampach żarnikowych, ksenonowych, czy jakichkolwiek innych. Ustawienie reflektorów reguluje się poprzez obracanie dwoma pokrętłami lub śrubami umieszczonymi w obudowie lampy.

Dla wielu osób problem pojawia się, kiedy lampa LED wyposażona jest w więcej nić dwa moduły. W takim wypadku podczas regulacji światła często raz oświetlają jakiś obszar, a raz nie. Dzieje się tak, ponieważ niektóre nowoczesne samochody wyposażone są w tak zwane adaptacyjne oświetlenie, które dostosowuje się do warunków panujących na drodze. Wbrew pozorom ustawienie takich lamp nie jest wcale dużo trudniejsze od ustawienia wcześniej opisanych lamp z dwoma modułami. Wszystko, co musisz wiedzieć to to, że zasięg i kierunek, jaki ustawisz, komputer pokładowy twojego samochodu będzie traktował jako wartość domyślą i do niej będzie się dostosowywał.

Dlaczego jednak w ogóle pojawia się problem nieprawidłowo ustawionych lamp w nowych samochodach? Dzieje się tak, ponieważ producenci samochodów chcą, aby fabryczne ustawienie lamp było maksymalnie bezpieczne. Jeśli więc zdecydujesz się na zwiększenie zasięgu swoich lamp ledowych, to weź pod uwagę, że zbyt wysokie ustawienie może oślepiać innych kierowców i powodować zagrożenie na drodze. Sam pewnie doskonale wiesz, jak irytujące i niebezpieczne potrafi być źle ustawione światło samochodu jadącego z naprzeciwka. Miej to na uwadzę podczas regulowania swojego oświetlenia i nie bądź osobą, która przyczynia się do pogłębiania tego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here