Pierścionek z ametystem. Co symbolizuje ten magiczny kamień?

Bogaty wybór kamieni szlachetnych sprawia, że każdy może wybrać biżuterię z ich dodatkiem pasującą do własnych upodobań. Ciekawą propozycję stanowią pierścionki z ametystem. Jest to kwarc, któremu przypisuje się magiczne właściwości. Warto mieć go przy sobie, ponieważ łagodzi różne bóle i pomaga w osiągnięciu harmonii oraz spokoju. W poniższym artykule podpowiadamy, co jeszcze symbolizuje ten kamień.

Ametyst to kwarc o wyjątkowej barwie – dostępny jest w różnych odcieniach fioletu, od koloru jasnoróżowego do głębokiego fioletu. Jego wygląd zależy przede wszystkim od światła. Możliwe jest zwiększenie intensywności barwy tego kamienia za pomocą poddania go obróbce termicznej. Pasuje on do każdego koloru złota. Świetnie wygląda w połączeniu zarówno z żółtym, jak i białym złotem, tworząc niesamowite wyroby jubilerskie. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart mówi: Pierścionki z ametystem są odpowiednie jako zaręczynowe, ponieważ wyglądają bardzo delikatnie i podkreślają naturalne piękno kobiety. Świetnie prezentują się z innymi elementami biżuterii oraz pasują do różnych stylizacji, co wpływa na ich popularność. Dużą zaletą tych pierścionków jest również to, że wyróżniają się szlachetnością i wyjątkową barwą.

Jakie właściwości ma ametyst?

Ametyst to niepowtarzalny kamień szlachetny, który ma wiele właściwości. Dzięki nim kwarc cieszy się tak dużą popularnością i jest chętnie kupowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Przede wszystkim znany jest jako sposób na radzenie sobie z uzależnieniami. Wspomaga walkę z nałogami, głównie z alkoholizmem. Ta właściwość ametystu jest znana od dawna – już kiedyś wykorzystywano go, aby zapobiegać upijaniu się i rozwoju uzależnienia. Ponadto kamień szlachetny wykazuje wiele właściwości zdrowotnych. Noszenie pierścionka z ametystem zapewnia spokojny i bezpieczny sen. Zwalcza i łagodzi on różne napięcia emocjonalne i stany lękowe, dlatego jest polecany osobom, które są często narażone na stres. Pomaga się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.

Kamień szlachetny o niepowtarzalnej fioletowej barwie okazuje się pomocny również w łagodzeniu bólu głowy i migreny. Niweluje napięcia nerwowe, usuwa objawy różnych chorób mających podłoże nerwowe oraz sprzyja pozbywaniu się urazów psychicznych. Ponadto reguluje przemianę materii. Ułatwia również koncentrowanie się i naukę oraz rozwija intuicję. Pierścionki z ametystem polecane są osobom niecierpliwym, łatwo się denerwującym i narażonym na częsty stres. Mimo że zapewniają spokojny sen, nie są zalecane do pokoju kochanków, ponieważ mogą ugasić energię i pożądanie. Od dawna wierzono jednak, że ten kamień jest w stanie doprowadzić do sukcesu, dlatego osoby, którym zależy na rozwijaniu się i osiąganiu celów, często noszą pierścionki z ametystem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here