Jak oszczędzić podczas wakacji?

Oszczędzanie podczas wakacji lub podróży służbowej nie musi oznaczać żadnych wyrzeczeń. Pierwszym krokiem do zmniejszenia kosztów związanych z wyjazdem jest przemyślane rezerwowanie noclegów, które zazwyczaj pochłaniają największą część budżetu. Aby ograniczyć wydatki, wystarczy poszukać hotelu oferującego pakiety specjalne, gwarantujące komfortowy pobyt na atrakcyjnych warunkach cenowych.

Co to są pakiety hotelowe?

Pakiet hotelowy to korzystna cenowo oferta adresowana do klientów zainteresowanych wykupieniem pobytu o określonym profilu (np. wyjazd z dziećmi, spotkanie w kobiecym gronie). Popularnością cieszą się zwłaszcza pakiety rodzinne, na wieczory panieńskie oraz dostosowane do potrzeb firmowych (rekrutacyjnych, szkoleniowych, integracyjnych). W ramach tego typu ofert goście mają do dyspozycji szereg udogodnień, najczęściej: późne wymeldowanie, wypożyczenie sprzętu sportowego, strzeżony parking, pokoje o wysokim standardzie. Dodatkowo pakiety mogą obejmować wstępy do stref relaksu i sal konferencyjnych, a także możliwość korzystania z hotelowej restauracji.

W każdej ofercie specjalnej można znaleźć inne usługi, np. pakiet rodzinny uwzględnia zwykle tańsze wyżywienie oraz wypożyczenie sprzętu sportowego, natomiast firmowy – darmową kolację, dostęp do sieci, nielimitowane wejścia do SPA. Jeśli organizatorzy szkoleń i konferencji chcą przyciągnąć na event jak najwięcej uczestników, powinni zadbać nie tylko o ciekawy program, ale również o malowniczą lokalizację i moc atrakcji. Np. sala konferencyjna w Trójmieście z pewnością będzie cennym atutem wydarzenia – goście będą mogli spędzić czas zarówno na pracy, jak i na relaksie nad morzem, z kolei usługi dostępne w ramach pakietu, w tym zwłaszcza zabiegi SPA, dodatkowo podkreślą rangę eventu. Dzięki skorzystaniu z oferty specjalnej koszt atrakcji i pobytu w hotelu w dobrej lokalizacji będzie do zaakceptowania, a cena wejściówek znacząco nie wzrośnie.

Ile można oszczędzić dzięki pakietom specjalnym?

Oszczędności zależą przede wszystkim od rodzaju pakietu, niemniej jednak zazwyczaj sięgają kilkudziesięciu złotych od osoby. Pracownik Hotelu Amber z Gdańska wyjaśnia: Największą ulgą dla klientów są darmowe wstępy do SPA w ramach pakietów na wieczór panieński i Dzień Kobiet, a także gratisowe kolacje dla klientów zdecydowanych na wykupienie oferty dla firm. Również koszt wypożyczenia rowerów może być niższy nawet o 50%. Poza tym nie można zapomnieć o wyjątkowych udogodnieniach, które podnoszą atrakcyjność pobytu, a są oferowane wyłącznie w ramach pakietów specjalnych, np. kolacja przy świecach z okazji Walentynek, zaręczyn czy rocznicy ślubu.

Warto więc przed wyjazdem lub organizacją firmowego eventu sprawdzić, które hotele w pożądanej okolicy proponują tematyczne pakiety. Dzięki skorzystaniu z takich ofert można nie tylko oszczędzić, ale też maksymalnie wykorzystać pobyt. Standardowa rezerwacja obejmuje zwykle wyłącznie noclegi, natomiast rezerwacja w ramach pakietu daje dostęp do wielu dodatkowych usług i atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here