Płomień świecy nie jest już dziś traktowany jako sposób na oświetlenie pomieszczenia, a raczej jako metoda tworzenia atrakcyjnej oprawy wizualnej i kreowania nastroju dla wydarzeń wymagających szczególnego podkreślenia. W aranżacji wnętrz nie powinno więc zabraknąć ładnego szkła pozwalającego na bezpieczne korzystanie ze świec. Liczba dostępnych wariantów, które pozwolą na udekorowanie wnętrza w ten sposób, jest bardzo duża.

Dlaczego warto używać szkła do świec?

Korzystanie ze świec jest jednym z najlepszych sposobów na przygotowanie efektownej aranżacji wnętrza oraz kształtowania w pomieszczeniach nastrojowej atmosfery. Już samo rozmieszczenie akcesoriów tego rodzaju może w znacznym stopniu uatrakcyjnić i urozmaicić wygląd pomieszczenia oraz stanowić jego stylową dekorację. Spektakularne rezultaty da jednak ciepłe i „miękkie” światło pochodzące z płomieni, pomagając w tworzeniu odpowiedniego klimatu do przyjemnego spędzania czasu w miłym towarzystwie, a także uświetniając celebrowanie ważnych okazji czy spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół. Uzyskanie odpowiedniego efektu nie będzie jednak możliwe bez użycia starannie dobranego szkła do świec, które nie tylko wpłynie na to jak prezentować będzie się cała kompozycja, ale jednocześnie ułatwi bezpieczne wyeksponowanie płomieni. Zapobiegnie też rozchlapaniu wosku czy przewróceniu się świeczek oraz ułatwi ich gaszenie.

Jakie są rodzaje szkła do świec?

Istnieje wiele typów opraw do świec od klasycznych świeczników z miejscem na trzy lub więcej świec po tradycyjne lichtarze przeznaczone do osadzenia pojedynczej świeczki. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się stworzone do eksponowania świec akcesoria wykonane z przezroczystego szkła wysokiej jakości odpornego na wysokie temperatury. Będą one wspaniale komponowały się z każdą stylizacją, a przy tym można je bardzo łatwo czyścić. Wśród popularniejszych wzorów znajdują się świeczniki kielichowe, gdzie część służąca do umieszczenia świecy jest osadzona na wydłużonej nóżce. Mają one różne rozmiary i kształty, będący przystosowanymi zarówno do wysokich i wąskich świec prostych, jak i pieńkowych czy ozdobnych np. spiralnych bądź stożkowych, a także świec okrągłych czy popularnych tealightów. Ciekawą opcją są świeczniki wazonowe, gdzie świecę umieszcza się we wnętrzu, w taki sposób jak ma to miejsce w typowym lampionie. Firma SIGMA-GLASS, będąca producentem szkła ozdobnego i artystycznego oferuje szeroki wybór atrakcyjnego szkła do świec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here