Bezzbożowa karma to produkt dla wymagających psów

Czy masz psa i zależy Ci na tym, aby jak najdłużej cieszył się świetną kondycją oraz zdrowiem? A może Twój pies bywa wybredny i nie chcesz jeść tego, co mu podajesz? Bezzbożowa karma dla psa jest produktem, który możesz podawać, jeśli Twoje zwierzę cierpi z powodu różnych dolegliwości. Kiedy warto podawać Bezzbożowa karmę psom? Podpowiadamy poniżej.

Co to jest bezzbożowa karma dla psa i jaki ma skład?

Bezzbożowa karma dla psa składa się z wysokogatunkowego mięsa np. królika, bażanta oraz jagnięciny. Zawiera także dodatki m.in. oleje, wyciągi z roślin i warzywa. Karma nie zawiera zbóż, dlatego stanowi najbardziej zbliżony pokarm do naturalnego. Skład bezzbożowej karmy dla psa został skomponowany tak, aby zawierała wszystkie najważniejsze porcje w odpowiedniej ilości. To produkt, który nadaje się dla zwierząt, które mają wrażliwy układ pokarmowy, cierpią z powodu alergii albo ich stan zdrowia zmusza do zmiany jadłospisu. Karma bez zboża może stanowić wyłączny posiłek dla psa.

W jakiej formie jest dostępna bezzbożowa karma dla psa?

Bezzbożowa karma dla psa jest dostępna w formie suchej i mokrej. Czym różnią się  od siebie? Karma mokra charakteryzuje się wysoką wilgotnością około 80 procent. Dlatego zaspokaja dużą część zapotrzebowania na wodę. Mokra karma wspiera drogi moczowe. Ma niższą gęstość kaloryczną niż karma sucha. Powinni podawać ją właściciele, których zwierzęta mają skłonności do kamicy moczanowej oraz skłonności do otyłości i nadwagi. Natomiast karma sucha jest skoncentrowanym źródłem energii i składników odżywczych. Korzyścią z podawania jej zwierzęciu jest utrzymanie zdrowej jamy ustnej. Pozwala na mechaniczne usuwanie płytki bakteryjnej i stymulowanie dziąseł.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając bezzbożowa karmę dla psa?

Dobierając karmę dla psa, zwróć uwagę na trzy istotne cechy:

  • Wielkość rasy i masę ciała – karma powinna być dostosowana do rasy i wielkości

  • Wiek psa – żywienie psa powinno być dostosowane do wieku psa. Różnice te są widoczne u wszystkich zwierząt także u kundelków. Karma junior jest przeznaczona dla szczeniaków, adult dla dorosłych psów oraz senior dla psów starszych.

  • Smak karmy – dostępna jest karma w wielu smakach m.in. dziczyzny, gęsi, indyka, kurczaka z ryżem.

Czy szukasz karmy dla psa, który jest wrażliwy? Bezzbożowa karma dla psa będzie idealnym wyborem zarówno dla starszych psów, jak i młodszych. Dzięki niej zadbasz o kondycję zwierzęcia oraz prawidłowy stan jego uzębienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here