Doniczki plastikowe duże - co wziąć pod uwagę podczas ich wyboru

Każdy miłośnik roślin doniczkowych i ogrodowych ma pragnienie, by jego okazy były piękne i stanowiły niezwykłą dekorację. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko kwiaty czy liście stanowią upiększenie. Jeśli roślina ma urzekać swoim wyglądem, musi posiadać również odpowiednią doniczkę. Obecnie na rynku mamy dostęp do różnych rozmiarów i kolorów tych produktów. Dlatego możemy być pewni, że znajdziemy coś odpowiedniego dla naszych roślin ozdobnych.

Lekkie i trwałe

Aby podkreślić piękno rośliny ozdobnej i naszego wnętrza potrzebujemy dobrze dobranej doniczki. Do roślin o sporych rozmiarach z pewnością będziemy chcieli zakupić doniczki plastikowe duże, które posiadają wiele zalet. Zazwyczaj rośliny pokaźnych rozmiarów odznaczają się dużą wagą. Stanowi to poważny kłopot podczas ich przenoszenia lub przesadzania. Nie ma więc sensu dodatkowo ich obciążać. Plastik jest materiałem lekkim i trwałym, dlatego też stanowi znakomite rozwiązanie jeśli chodzi o pojemnik dla rośliny. Duże doniczki plastikowe są też stabilne, dlatego warto z nich korzystać zarówno do roślin domowych jak i tych wystawianych w ogrodzie.

Jak dopasować kolory?

Obecnie dużą popularnością cieszą się donice w kolorze przygaszonej czerwieni i wszelkie jej odcienie. Do popularnych barw w tej dziedzinie zalicza się też kolor żółty, brązowy, a także klasyczną czerń. Barwy te znakomicie pasują do zielonego deseniu roślinnego. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda roślina ma barwę zieloną. Poza tym wiele z nich posiada różnokolorowe kwiaty. Dlatego też warto dobrać doniczki plastikowe duże do całej kompozycji roślinnej, by podkreślić jej piękno. Do tego idealnie dopasują się kontrastujące barwy, które w znakomity sposób zaznaczą charakter i kolor naszej rośliny

Barwy dostosowane do otoczenia

Trzeba pamiętać, że barwa doniczki nie powinna być dostosowana jedynie do elementu roślinnego. Trzeba też dostosować ją do całego otoczenia mieszkalnego lub terenu ogrodowego. Duże doniczki plastikowe w kolorze czarnym lub czerwonym z pewnością znajdą zastosowanie w nowoczesnych, lub awangardowych pomieszczeniach. W ten sposób można podkreślić charakter gospodarza. Do wnętrz klasycznych najlepiej się nadają doniczki plastikowe duże w kolorach brązowych oraz w odcieniach żółci. Warto przy tym pamiętać, że ciekawie mogą wyglądać wnętrza nowoczesne, przełamane kontrastującymi osłonkami retro. Do takiej aranżacji świetnie się wpiszą się również konewki w kolorze miedzianym. Ciekawą wersją kolorystyczną doniczek może być również rozświetlona perłowa żółć, popielata zieleń i jasny błękit.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here